Як зберегти живі квіти.

Подаровані в зимовий період часу живі квіти хочеться зберегти якомога довше. Зрозуміло, що вони не можуть стояти безкінечно. Щоб продовжити їм життя, скористайтеся кількома порадами.
Інструкція
1
Рекомендується видалити зі стебел квітів все нижнє листя. Цим ви зменшите поверхню випаровування й уникнете загнивання листя. Такий спосіб збереження букета застосуємо до таких квітам, як бузок, хризантеми і троянди.
2
Квіти будуть набагато швидше поглинати воду, якщо в провідні судини стебла не поступатиме повітря. Тому необхідно періодично оновлювати кінці стебел квітів, роблячи гострим ножем косий зріз. Ідеальним варіантом для цієї процедури буде - твір даної операції під водою. З метою поліпшення циркуляції в стеблах води, треба цей зріз зробити найбільш довгим. З кінця стебел рекомендується видаляти трохи кори у таких кольорів, як форзиції, бузок, хризантеми.
3
Наприклад, на стеблах квітки цикламена для поліпшення поглинання води рекомендується робити ножем кілька додаткових надрізів глибиною в 1-2 сантиметри, збільшуючи, таким чином, його час життя. Стебла молочних кольорів, до яких відносяться мак і молочай, потрібно підрізати і опускати їх кінці буквально на три секунди в гарячу воду. Ця процедура необхідна для того, щоб виділятися молочний сік не закупорював провідні судини стебла квітки.
4
Щоб усунути виділення соку в стеблах свіжозрізаних нарцисів, кливию, Гіпеаструм, використовуйте нагріту до 50 градусів воду. Квіти слід тримати похило щоб уникнути попадання на них палючого пара. Можна також обпалити на відкритому вогні поверхня зрізу кожного стебла, ретельно зскрібаючи після процедури згорнувся сік.
5
Належну увагу слід приділяти обсягом і температурі води, що наливається в вазу. Бажано наповнювати посудину до самих країв теплою водою. І тільки гербери становлять виняток у цьому плані. Стебла цих квітів необхідно занурювати в воду тільки на одну третину. Інакше поверхня їх стебла, покрита безліччю дрібних волосків, швидко згниє, утворюючи слиз.
Запах ялинової хвої у багатьох асоціюється з новорічними святами. На жаль, жива ялинка в умовах сухого повітря квартири може швидко обсипатися. Втім, якщо слідувати серії нескладних рекомендацій, можна зберегти ялинку свіжою і продовжити відчуття свята у своєму домі.
Вам знадобиться
  • Для першого способу:
  • - марганцівка;
  • - промитий річковий пісок.
  • Для другого способу:
  • - аміачна селітра;
  • - калійна селітра;
  • - суперфосфат.
  • Для третього способу:
  • - цукор;
  • - аспірин.
Інструкція
1
Свіжістю новорічної ялинки найкраще потурбуватися ще при її покупці. Якщо ви придбаєте підсохнуло деревце, ніякі хитрування не допоможуть повернути йому первісну свіжість. При виборі ялинки зазвичай рекомендують звернути увагу на колір її хвої. Він повинен бути яскраво-зеленим, без жовтизни. Ялинові гілки повинні бути гнучкими, а при постукуванні стволом про землю з них не повинна обсипатися хвоя.
2
Куплену заздалегідь ялинку загорніть в пакувальний папір, поліетилен або мішковину і помістіть на балкон.
3
Перед тим як наряджати ялинку, внесіть її в приміщення і дайте поступово зігрітися, не знімаючи упаковки. Коли деревце зігріється до кімнатної температури, розв'яжіть мотузки і приберіть пакувальний матеріал.
4
Очистіть низ стовбура від кори на висоту десять сантиметрів і обновіть зріз. Це можна зробити за допомогою ножівки. Іноді рекомендують злегка розщепити нижню частину стовбура молотком. Якщо на тій частині ствола, яку ви очистили від кори, є гілки, зріжте їх.
5
Існує декілька поширених способів продовжити життя новорічній ялинці. Деревце можна поставити у відро, наповнене вологим піском. Якщо ви віддаєте перевагу цей варіант, засипте в відро промитий річковий пісок і зволожите його відстояною водою, додавши до неї кілька кристалів марганцівки. Помістіть в пісок ствол ялинки так, щоб очищена від кори частина ствола перебувала нижче рівня піску. Пісок слід підтримувати у вологому стані.
6
Можна поставити ялинку в живильний водний розчин. Для його приготування додайте в відро води дві чайних ложки аміачної селітри, половину чайної ложки калійної селітри і чайну ложку суперфосфату. Столову ложку такого розчину слід додавати в воду, в якій стоїть ялинка, кожен день.
7
Продовжити життя ялинці зможе живильний розчин, приготовлений з розрахунку три чайних ложки цукру і таблетка аспірину на літр води.
8
Кожен день обприскуйте ялинку відстояною водою і тримаєте деревце подалі від гарячих батарей.