Як відкрити агентство з підбору персоналу.

Щоб відкрити агентство по підбору персоналу , орендуйте приміщення, найміть психолога, юриста, маркетолога, менеджерів. Від того, наскільки компетентні співробітники, залежить не тільки успішність підприємства, але і ваша репутація. Якщо залучені вами фахівці будуть тотально не задовольняти замовників - «сарафанне радіо» занадто швидко рознесе цю інформацію по бізнес-спільноті. Тому з самого початку будьте гранично відповідальні і перед тими, кого працевлаштовуєте, і перед тими, кому шукаєте працівників.
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - персонал;
  • - рекрутингові технології.
Інструкція
1
Напишіть бізнес-план, в якому необхідно максимально докладно розписати послугу, яку збираєтеся пропонувати. Визначтеся, який саме персонал збираєтеся підбирати - управлінський, технічний, виробничий, обслуговуючий. Кожна спеціалізація має свою специфіку і в самому підборі, і в просуванні послуг, і в пошуку замовників. Не прагніть стати «багатоверстатних» агентство м - ні до чого хорошого розмита спеціалізація не приведе. Пов'язано це, насамперед, з конкуренцією, існуючої на рекрутинговом ринку.
2
Складіть штатний розклад. Воно залежить від бізнес-моделі, обраної вами для свого проекту. Як правило, агентство по підбору персоналу повинно мати три відділу, функціонал яких можна дуже умовно описати так: залучення замовника, пошук претендента, фінанси. Якщо ви вирішите брати гроші за працевлаштування (тобто, з здобувачів) - це одна модель; за підбір (тобто з роботодавця) - інша. І в тому, і в іншому випадку у вас має бути не менше 3-4 менеджерів для кожного з двох відділів, зайнятих безпосередньо персоналом, бухгалтерія, юрист, що розбирається в трудовому законодавстві, психолог, маркетолог і технічний персонал.
3
Продумайте кваліфікаційні характеристики (або карти компетенцій). В них повинно бути зазначено, які саме знання та навички повинні бути у ваших майбутніх працівників. Також необхідно відобразити додаткові вимоги (стать, вік, освіта тощо). На базі цих документів складіть посадові інструкції, які при наймі співробітників попросіть їх підписати.
4
Розробіть тестові батареї, а також кейси - якщо збираєтеся займатися підбором управлінського персоналу . Передбачте загальні питання для проекційних чи ситуативних інтерв'ю. Не будуть зайвими і чіткі критерії оцінки резюме шукачів. Чим більш формалізований процес оцінки кандидатів, тим вище шанс, що підбір буде виконаний на високому технічному рівні, а справи не завадить так званий «людський фактор» - особиста симпатія чи антипатія менеджера, що проводить співбесіду.