Як вирощувати форель.

Форель - чудова риба, вишуканий делікатес. А її вирощування - дуже вигідна справа, бо при правильному змісті зростає риба дуже швидко і дає непоганий дохід. Розводять форель як в природних умовах, так і в штучних водоймах.
Інструкція
1
Для початку потрібно придбати молодняк форелі в одному з існуючих господарств або в Федеральному селекційному центрі в селищі Ропша. Можна, звичайно, спробувати самостійно запліднити ікру в інкубаторі, виростити мальків в розпліднику, а потім випустити їх в садки, але це дуже клопітно. Для початківців фермерів краще підійде саме покупка молодий форелі. А вже створити для її росту оптимальні умови - не така складна задача.
2
ВодаФорелі потрібно забезпечити комфортну для існування температуру. Ця риба любить холодну воду - 15-18 ° С. Уже при 21 ° С форелі стає незатишно, а при 25-26 ° С вона гине. Форель любить водойми, насичені киснем. Коли його стає занадто мало (4-5 мг/л), вона страждає і погано росте. Гранично допустимий вміст у воді вуглекислого газу для розведення цієї риби - 40-60 мг/л. Також не повинно бути занадто багато аміаку - при його наявності в обсязі 0,3-0,4 мг/л і температурі води 14 ° С, а вмісті кисню 9-10 мг/л форель гине. Форель добре себе почуває у воді середньої жорсткості, чистою і прозорою, але злегка затіненій. Ідеальне середовище - нейтральна або слаболужна, з рівнем рН 7-8.
3
Місце обітаніяДля вирощування форелі підходять ставки, садки або басейни. Ставки будують на щільною грунті, щоб вони не були застійними, а забезпечувалася проточність води. Для цього добре використовувати прямокутну форму і глибину не менше 1 м. Необхідно забезпечити зміну води в ставку або басейні, а також коші хоча б 2-3 рази на годину, а краще - через 10-15 хвилин. При таких умовах щільність посадки риби може досягати 600-750 екз/м3.
4
КормленіеКорміть форель треба 2-3 рази на день. Харчування має бути повноцінним, для цього використовуються спеціальні корми штучного та природного походження, як рослинного, так і тваринного. Джерелом білка є рибна і м'ясо-кісткове борошно, сухе знежирене молоко, кормові дріжджі (вони також забезпечують форель вітамінами). Необхідним елементом харчування також є жири, з них риба отримує енергію, необхідну для росту, а ось вуглеводів в раціоні повинно бути небагато - у форелі в кишечнику мало ферменту для їх розщеплення.
5
РазмноженіеРазводят форель шляхом штучного нересту. Для цього ікру і сперму беруть від виробників, отцежівая за спеціальною технологією. Ікру від декількох самок поміщають в таз, а потім змішують з молоком від декількох самців. Запліднені ікринки відправляють в інкубатор.
Форель в щоденному раціоні сучасних споживачів присутній рідко через високу ціни. Однак ця смачна, поживна, багата жирними кислотами риба здатна стабілізувати рівень холестерину в крові, поліпшити роботу мозку і нервової системи, зміцнити стінки судин і бути профілактикою онкологічних захворювань. Форель не тільки коштує витрачених на неї грошей, вона доставить неймовірне задоволення, ставши окрасою будь-якого столу. Як вибрати правильну, справжню форель?
Інструкція
1
Форель відноситься до сімейства лососевих. Це дуже гарна риба, у неї темна спинка, золотисті боки і золоте черевце. Тіло форелі довге, а на плавниках різнокольорові цятки. Форель по виду ділиться на морську, прісноводну, райдужну та струмків. Морська форель найчастіше найбільша, а сама дрібна риба - струмкова, вона виростає тільки до півметра. До речі, струмкова форель найбільш смачна і корисна, бо водиться виключно в чистих гірських річках. Однак на прилавках магазинів можна зустріти і райдужну форель, оскільки, через її здатності швидко рости, саме її розводять на рибних фермах.
2
Для додання рибі презентабельного вигляду і для збільшень у вазі штучно вирощеної форелі в корм додають гормони росту, антибіотики і навіть барвники (кантаксантин - харчова добавка, частково заборонена в Європі). Лікарі не рекомендують готувати штучно вирощену форель частіше одного разу на місяць. Відрізнити натуральну форель можна тільки по більш блідому кольором м'яса. Крім того, форель вагою від 6 кг і більше, також швидше за все буде вирощена в штучному водоймищі. Середній розмір риб, що поставляються з рибних ферм, - 3-4 кг, але зустрічаються екземпляри і по 7-10 кг.
3
Форель можна купити як в свіжому, так і в замороженому вигляді, як цілком, так і в стейках. Як правило, найдешевша - випотрошена свіжа риба середнього розміру (від 1,5 до 2 кг).
4
Форель і заморожена, і свіжа, і солона, і копчена найчастіше продається у вакуумній упаковці. Безумовно, вакуумна упаковка збільшує термін зберігання риба, перешкоджає доступу повітря, бактерій і мікробів, зберігає властивості продукту і харчову цінність. Однак термін зберігання риби в такій упаковці не повинен перевищувати 1 місяця, якщо вона свіжа, 2 місяців - якщо копчена, і 6 місяців - якщо заморожена. Зберігати форель (і будь-яку іншу рибу) у вакуумній упаковці поза холодильника не допускається.
5
Розгляньте уважно упаковку. Герметичність не повинна бути порушена, в ній не повинно бути соку і бульбашок повітря, плівка щільно притиснута до форелі. Термін реалізації пробивається прямо на плівці. Якщо етикетка відсутня або стоїть стікер з терміном придатності, утримайтеся від такої покупки.
6
Особливу увагу слід приділити зовнішньому вигляду форелі: очі опуклі, з чорним зіницею і скляній, чи не каламутній рогівкою, луска - блискучою. Білястий наліт або слиз на поверхні риби вкаже на несвіжість продукту. Риба в вакуумній упаковці з вичерпаним терміном реалізації може викликати важке отруєння.
7
Солона форель втрачає в кольорі, виглядає блідіше свіжою. Зверніть увагу на прожилки в м'ясі солоної риби. Білий, а не яскраво-рожевий колір вкаже на відсутність барвників в рибі.
8
Уважно читайте склад риби, вказаний на етикетці. Наприклад, для розчинення всіх кісток в рибі деякі виробники застосовують созревателі або кислоти, для додавання ваги впорскують поліфосфати. Філе форелі, оброблене харчовими добавками, видаватиме штучний блиск, яскравий неприродний колір, волокнистість і злегка роздутий вигляд. Фосфати вимивають з м'яса риби білок, тому харчова цінність і користь форелі падає в кілька разів.