Як зробити з печі камін. перебудувати грубку під камін.

І печі, і каміни призначені для обігріву приміщень, але створюють абсолютно різну атмосферу в домі. Каміни додають більше затишку і краще виглядають в інтер'єрі. В готовому вигляді вони коштують дорого, так само як і послуги професійного пічника. Тому, використовуючи певні навички, ви можете самостійно зі старої печі зробити не тільки обігрівальний, але і декоративний елемент.
Вам знадобиться
  • - піч;
  • - рівень;
  • - болгарка;
  • - кельму;
  • - шпатель;
  • - цегла;
  • - плитка;
  • - цемент.
Інструкція
1
Якщо піч-камін вас (з естетичної точки зору) влаштовує, тоді перед початком будівництва з'ясуйте все функціональні питання. Так, ви повинні знати, що не можна використовувати як паливо кам'яне вугілля та його похідні. Розтоплюється такий камін тільки сухими дровами або брикетами з деревини. Якщо в тому районі, де знаходиться будинок, проблем з матеріалами для розтоплення в майбутньому не виникне, сміливо приступайте до будівництва печі-каміна.
2
Обзаведіться необхідними інструментами. В першу чергу вам знадобляться рівень, болгарка, кельму, шпатель. Що стосується закупівлі матеріалів, тут все залежить від вашого індивідуального креслення. Складіть його, після чого розрахуйте, скільки цегли, плитки, цементу і пр. Вам знадобиться.
3
Якщо фундамент і корпус печі виконані якісно, то немає сенсу розбирати всю піч і починати будівництво «з нуля». Між фундаментом статі та печі має бути відстань близько 25 см, заповнене піском, а глибина топливника повинна складати близько 50 см. Корпус зсередини повинен бути викладений вогнетривким матеріалом. Якщо ці умови дотримані, переходите до пічної труби. Її, можливо, доведеться значно перебудовувати. Висота труби для каміна повинна бути від 7 м, а її внутрішня площа бути не менше цегли (приблизно 13 * 25 см). Також мають бути сконструйовані особливі канали, які будуть всередині направляти потоки повітря уздовж дверцята, щоб сажа не осідає на склі.
4
Якщо в печі невеликий отвір для топки, розширте його і закрийте декоративної камінної дверцятами. Вона повинна бути виконана з вогнетривкого скла. Подальші ваші кроки будуть пов'язані вже тільки з декоруванням печі-каміна.
Великою популярністю в даний час користуються печі і каміни . Звести їх можна самостійно. Для даної роботи будуть потрібні якісні матеріали та інструмент. Бажано мати хоча б мінімальні знання в галузі будівництва.
Інструкція
1
Зведення печі і каміна необхідно починати з фундаменту. Рекомендується заливати фундамент стрічкового типу. Пам'ятайте, фундамент каміна не повинен бути пов'язаний з фундаментом будівлі. Обов'язково повинен бути відступ більше 25 сантиметрів, який потім засипається піском. Фундамент заливається в заздалегідь встановлені опалубки. Після того як роботи, пов'язані із зведенням фундаменту, закінчені, можна переходити до створення ізоляції. Вона необхідна для запобігання попадання вологи в готову піч або камін. Потім проводиться кладка цегли.
2
Піч і камін складається з декількох частин: корпусу, димосборніка, димового каналу, фундаменту. Особливу увагу приділіть глибині топливника. Рекомендується робити її одно 50 см. Топливник не втрачатиме тепло, а дим не буде потрапляти в приміщення. Грамотно розташований топливник дозволить без проблем виконувати напрям диму в димосборнік. Потім над топливником необхідно встановити зольник і колоскові решітку.
3
Стіни і підстава корпусу рекомендується обробити зсередини вогнетривким матеріалом. На відстані 50 сантиметрів від каміна підлогу обробіть негорючими матеріалами.
4
Приділіть увагу нахилу задньої стінки корпусу печі і каміна. Невеликий нахил повинен бути у верхній частині задньої стінки. Тим самим значно збільшиться тепловіддача.
5
Димохід повинен пірамідально розходитися донизу. Це завершальна частина кладки корпусу. У верхній частині димосбоніка зробіть димову заслінку, яка створюватиме перешкоду попаданню в приміщення холодного повітря, коли камін не використовується. Після того як виконано з'єднання димосборніка з димовим каналом, найвідповідальніша частина роботи закінчена.
6
Якщо кладка виконана рівно і за рівнем, то проблем ніяких не виникне. Після зведення якийсь час не користуйтеся піч ю і каміном. Через місяць можна розводити в них вогонь.