Як ловити окуня на спінінг.

Окунь вважається одним з найпоширеніших видів риби. Мабуть не існує рибалки, який ігнорує таку здобич. Зловити крупного окуня зовсім не просто, адже в різний час року ловиться він по-різному. Для рибалки використовує спінінг є свої секрети риболовлі на окуня .
Вам знадобиться
  • - спінінг;
  • - волосінь;
  • - блешня;
  • - наживка.
Інструкція
1
Необхідно підібрати снасті, найкраще підходять для лову окунів. Спінінг повинен бути з м'яким чутливим кінчиком, довжиною від 2 до 2,5 м. Діаметр волосіні найкраще вибрати 0,20-0,25 мм. На котушку волосінь необхідно намотати так, щоб до краю шпулі залишалося 3 мм. Блешню бажано вибрати обертову, з довжиною пелюстки, яка доходить до 6 см.
2
Підібрати наживку для окуня не складно. У цьому питанні перед вами постане величезний вибір. Ви можете вибрати для риболовлі малька, наприклад красноперки або плітки. Також підійде будь-яка з личинок, це може бути ручейник або черв'як. Окунь легко ловиться на м'ясо, спробуйте взяти свинину. При бажанні можете знайти личинки комах, риба цілком може зацікавитися і цим.
3
При лові окунів необхідно враховувати погодні та природні фактори. Краще рибалити в теплі, трохи дощові дні. Час для лову краще вибрати, виходячи з напрямку вітру, він повинен дути в спину. Найкращим середовищем існування для окуня вважаються не сильно забруднені річки, які добре насичені киснем.
4
Виявити окуня найпростіше по сильним сплесків. Це відбувається через те, що риба дуже швидко пливе за своєю більш маленької здобиччю. Рибак в такому випадку повинен зробити закид блешні на 2 м далі сплеску. Це підвищить ймовірність хватки рибою приманки. Якщо подібних сплесків не спостерігається, просто не треба обмежувати себе відстанню закидання.
5
Закиньте спінінг, дайте приманці спуститися на дно, зробіть в помірному темпі кілька обертів котушки. Тепер дайте приманці знову впасти на дно. Якщо риба не клюнула, знову опустіть приманку на дно. Після того як вона торкнулася грунту, поступово зробіть 3 обороту котушкою. Така техніка проводки називається "ступінчастою" і найбільш часто застосовується рибалками.
6
Коли настав момент клювання, треба різко підсікти рибу. Після цього змотують волосінь на котушку. Залежно від розміру окуня , витягати його потрібно по різному. Маленького окуня можна витягнути тільки за допомогою спінінг а, а для великого необхідно буде підставити сачок, інакше волосінь може порватися.
Зверніть увагу
Найбільш великих окунів можна зловити восени.
Корисна порада
Місце проживання окунів досить передбачувано: трава, чагарники, очерети. Тобто будь-які місця, де риба може зачаїтися.