Як зробити шапку Діда Мороза.

Головним героєм Нового року є Дід Мороз. У святковий день будь-якого сподобатися ідея приміряти головний убір цього казкового персонажа. Якщо ви заздалегідь не прикупили таку шапочку - не біда. Її дуже легко зробити своїми руками.
Вам знадобиться
  • шматок червоної матерії, бажано бархатистою, плюшевої або блискучою;
  • шматок білої матерії або штучного хутра;
  • булавки;
  • голка, нитки та ножиці;
  • декоративні елементи: бісер, намистини, сніжинки і т.д. (За бажанням).
Інструкція
1
Візьміть червону матерію і викрийте з неї трикутник висотою від 30 до 50 см (залежно від величини готового виробу), з основою шириною в обхват голови потенційного Діда Мороза плюс 2 -3 сантиметра (припуск на шви). Потім зшийте її у вигляді конуса і виверніть виворотом усередину.
2
Далі обшивають краї шапки штучним хутром або білою тканиною. Виріжте смугу довжиною в обхват голови плюс 2-3 см припуску і шириною близько 8 сантиметрів. Зшийте вийшла стрічку в кільце так, щоб його діаметр дорівнював діаметру нижньої частини червоної заготовки. Потім акуратно загніть до внутрішньої сторони приблизно 1 сантиметр тканини/хутра. Для зручності краще заколоти шпильками. Це необхідно щоб зріз не був помітний. Потім прикладіть біле кільце до червоної заготівлі таким чином, щоб вийшла імітація білого одвороту приблизно 4 сантиметри завширшки. Частину тканини/хутра загорніть всередину шапки. Всю конструкцію зафіксуйте шпильками, інакше рівно її утримати під час шиття не вийде. Край білої тканини/хутра всередині підвертати не треба. Потім пришийте білий відворот акуратними стібками до червоної основі. Найкращий результат вийде досягти з штучним хутром - в ньому дрібні стібки взагалі не будуть помітні. Не забудьте витягнути булавки після того, як зшиєте елементи.
3
На кінчику шапки повинен бути білий помпон. У тому випадку, якщо ви скористалися тканиною, можна взяти маленький клаптик, скачати його в кульку і затягнути в невеликий шматочок білої тканини як в мішечок, стягуючи краю ниткою, а потім пришити його до кінця шапки так, щоб краї не стирчали. Якщо ж ви скористалися штучним хутром, то все простіше - зберіть на нитку невеликий шматочок хутра і пришити.
4
Щоб шапка Діда Мороза вийшла більш святковою і ошатною, її можна прикрасити. Наприклад, нашити бісер або намистини, при належному навику можна навіть вишити з їх допомогою сніжинки. Більш простий і швидкий варіант - наклеїти сніжинки з фольги або блискучою сріблястою плівки. Для прикраси шапки рекомендується використовувати саме срібні та білі кольори, оскільки вони органічно виглядають в подібній ситуації. Інші колірні рішення можуть викликати асоціації з етнічними костюмами, але не з популярним героєм дитячих казок.
Зверніть увагу
Намагайтеся підібрати гарні матеріали, щоб ваше виріб не було схоже на ширвжиток, що продається в найближчому переході.
Корисна порада
Якщо шапка призначається активній дитині, то можна додатково пришити до неї тонку гумку, яка буде проходити під підборіддям і утримувати її.