Як поміняти масляний насос.

Найчастіше масляні насоси працюють ефективно при досить малих зазорах в парах нагнітають шестерень. Масляні насоси , як і всі двигуни, мають звичай зношуватися. Витрата масла, прокачиваемого насосом через зростаючі зазори, стає менше і, відповідно, тиск масла двигуна падає, що вимагає заміни масляного насоса.
Інструкція
1
Для забезпечення змащення рухомих частин двигуна внутрішнього згоряння призначений масляний насос. Також він виконує функцію перекачування масла з картера двигуна в масляний бак. Приводиться в дію масляний насос за допомогою приводного вала від розподільного або колінчастого вала.По характером управління масляні насоси бувають регульовані і нерегульовані. За допомогою редукційного клапана в системі змащення нерегульовані насоси підтримують постійний тиск. У регульованих насосах тиск тримається за рахунок зміни продуктивності насоса.Главним чином ремонт системи змащення полягає у видаленні несправностей насоса і редукційного клапана. Перш ніж усунути дефекти насоса, заздалегідь видаліть масляний картер. При цьому двигун машини можна не знімати.
2
Трапляється так, що масляний насос взагалі перестає працювати, руйнуються деталі приводу насоса. Проблема вирішується заміною всього масляного насоса в цілому. Зняття і установка масляного насоса відбувається наступним чином: Встановіть автомобіль на підйомник, затормажівая його стоянковим гальмом, і від'єднайте масову клему з акумуляторної батареї. Відверніть зливну пробку і злийте масло з картера двигуна в приготовлену ємність.
3
Зніміть захисні пластини і бризговики двигуна, попередньо вивернувши гвинти кріплення. Послабте гайки опорних подушок кріплення двигуна. Встановіть на машину поперечину для вивішування двигуна і вивісите його.
4
Відверніть болти кріплення картера і зніміть картер спільно з прокладкою. Відверніть болти кріплення і зніміть масляний насос.
5
Встановіть масляний насос в послідовності, зворотній зняттю. При цьому прокладку масляного картера замініть нової. У картер після остаточного складання залийте моторне масло.
При порушенні роботи масляного насоса, з'являється реальний ризик поломки двигуна, так як смазочная плівка між труться деталями перестає з'являтися. Зазвичай при падінні тиску масла в системі сигналізує червона лампа на приладовій моделі. Слід негайно припинити експлуатувати автомобіль і замінити масляний насос.
Вам знадобиться
  • - ключ на 10 (головка торцева);
  • - ключ на 13;
  • - прокладка масляного насоса;
  • - прокладка піддон картера;
  • - домкрат;
  • - ємність для зливу масла;
  • - проставка;
  • - дерев'яний брус;
  • - мотузка або ланцюг.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на естакаду або оглядову яму. Роботу по заміні масляного насоса ВАЗ також можна проводити в гаражі з рівним і міцним покриттям, наприклад, бетонним; на горизонтальній площадці з твердим покриттям в приміщенні або за його межами. Воно дає можливість у разі необхідності підняти будь-яку частину транспортного засобу на домкраті і надійно зафіксувати на підставці. Перед в'їздом в гараж, яму закрийте сталевими або дерев'яними щитами, які витримають автомобіль.
2
Зніміть піддон картера двигуна. Для цього зніміть брудозахисні щиток. Злийте з картера двигуна масло. Відкрутіть гайки, які кріплять нижні передні опори мотора до поперечки.
3
Візьміть домкрат і встановіть його під картер зчеплення. Поставте проставку під лапу домкрата і підніміть двигун автомобіля. Виведіть шпильки опор з поперечки. Підвісьте двигун до дерев'яного брусу, який розташуйте на передніх крилах автомобіля, підклавши під нього ганчір'я, щоб не пошкодити фарбу.
4
Обкрутити торцевим ключем на 10 з подовжувачем болти, які кріплять піддону картера двигуна. Зніміть піддон картера силового агрегату і ущільнювальну прокладку. Видаліть ножем сліди прокладки, які можуть залишитися на поверхні блоку або піддоні картера.
5
Візьміть торцевий ключ на 13. Відкрутіть два болти, якими масляний насос кріпиться до блоку двигуна. Враховуйте, що у них різна довжина. Зніміть масляний насос і ущільнювальну прокладку.
6
Встановіть новий масляний насос на двигун автомобіля. Перед цим замініть ущільнювальну прокладку.
7
Промийте внутрішню поверхню піддону картера гасом. Замініть стару прокладку піддону нової. Встановіть всі зняті деталі в зворотному порядку. Поставте піддон картера на місце.
8
Закручуйте болти кріплення піддону рівномірно. Чи не прикладайте великих зусиль, щоб не було деформації фланця піддону. Залийте в двигун масло.