Як зробити постійну прописку.

Постійна прописка - це реєстрація громадянина за місцем проживання. Розрізняють ще й тимчасову прописку , яка є лише реєстрацією про тимчасове перебування. На відміну від постійної реєстрації, тимчасова дається строком не більше 5 років. Покупка квартири, переїзд в інше місто, отримання спадщини у вигляді житлоплощі - все це в тій чи іншій мірі увазі отримання постійної прописки.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу для написання заяви;
  • - заява від власника житла, якщо ви таким не є;
  • - свідоцтво про шлюб, якщо прописувати сім'єю;
  • - свідоцтво про народження дітей, які не досягли 14 років;
  • - свідоцтво, що підтверджує право власності на житло.
Інструкція
1
Подайте заяву до територіального органу УФМС. Саме в його компетенції знаходиться здійснення реєстрації громадян за місцем проживання.
2
Якщо ви не є власником житла, необхідно додати заяву від того, хто ним є. У документі він повинен вказати, що не проти, щоб ви були прописані на його житлоплощі.
3
Здайте фахівцеві УФМС необхідний пакет документів. У нього може входити свідоцтво про шлюб, якщо ви прописується разом з чоловіком (дружиною), свідоцтво про народження дитини, у разі якщо він не досяг 14 річного віку. Остання умова служить і підставою для його необов'язкового особистої присутності. Діти старше 14 років повинні прийти в орган УФМС разом з вами.
4
Отримайте прописку . Термін її оформлення в кожному регіоні різний. В середньому він не перевищує 7 днів.
Зверніть увагу
Не менш актуальним питанням сьогодні є отримання прописки у своєму дачному будиночку. Згідно із законодавством, можливість така є при дотриманні певних вимог. Так дачний будиночок повинен бути зареєстрований в БТІ як житлової, відповідно, у вас на руках буде право власності на нього. Правда реальна картина виглядає не так оптимістично. Багато громадян відмовляються проходити процедуру реєстрації, боячись збільшення податку на майно. Хоча і позитивних сторін при оформленні дачного будинку теж достатньо.
Корисна порада
Якщо місто попереднього місця реєстрації не збігається з нинішнім, необхідно пройти процедуру виписки, по закінченні якого вам дадуть листок вибуття. У разі ж неможливості виїхати в це місто за вас цю процедуру проведуть співробітники територіального відділу УФМС. Вони відправлять запит за попередньою адресою, для того щоб вас там зняли з реєстрації. Дана процедура може займати до 14 днів.