Як розрахувати вагу тіла. расчитать масу тіла при поденну.

Вага - сила впливу тіла на опору (або інший вид кріплення в разі підвішених тіл), що перешкоджає падінню, що виникає в поле сил тяжкості. Одиниця виміру ваги в СІ - ньютон, іноді використовується одиниця СГС - дина.
Вам знадобиться
  • Ваги, калькулятор.
Інструкція
1
У сучасній фізиці вага тіла і маса тіла - різні поняття. Вага - сила, з якою тіло діє на горизонтальну опору або вертикальний підвіс. Маса ж не є силовим фактором. Наприклад, в умовах невагомості у всіх тіл вага дорівнює нулю, а маса у кожного тіла своя. Маса тіла вимірюється в грамах, кілограмах і так далі, а вага тіла в залежності від системи вимірювання в ньютонах або в динах.
2
Візьмемо ваги і тіло, вага якого хочемо обчислити. Покладемо тіло на ваги і зафіксуємо результат. Припустимо, що тілом є яблуко і його маса дорівнює 0,5 кг. Вага тіла, як і його масу будемо шукати в системі СІ.
3
Так як тіло, в нашому випадку яблуко, спочиває на поверхні ваг, а не падає в с прискоренням, то вага яблука можна знайти за формулою: P = mg. Де P - власне вага тіла, m його маса в кілограмах, а g - прискорення вільного падіння, яке практично постійно в будь-якій точці Землі і дорівнює приблизно 9,81 м/c ^ 2. За допомогою калькулятора обчислимо вага яблука по формулі P = 0,5 * 9,81 = 4.905 Н. Таким чином отримуємо, що маса яблука дорівнює 0,5 кг, а його вага 4,9 ньютона.
Зверніть увагу
Якщо тіло падає з деяким прискоренням, то вага необхідно обчислювати за формулою P = m * (g + a), де а - додаткове прискорення. В цьому випадку вага тіла збільшиться пропорційно додатковому прискоренню.
Корисна порада
Так як вага це сила, з якою тіло тисне на поверхню, то вона по модулю дорівнює силі реакції опори, тобто силі з якою поверхню тисне на тіло.