Як поставити живу ялинку.

Який новорічне свято без красуні їли? Незважаючи на широкий вибір і витонченість штучних ялинок, багато хто воліє ставити у себе вдома живе деревце. Це вносить неповторний аромат свята в квартиру, радує дітей і повертає в дитинство дорослих. На відміну від штучних варіантів за справжньою ялинкою потрібно правильно доглядати і подбати про її надійної установці в квартирі.
Вам знадобиться
  • - спеціальна підставка або відро з піском;
  • - вода;
  • - аспірин або мікродобрива.
Інструкція
1
Підберіть гарну свіжу ялина потрібної висоти. Врахуйте, що занадто високе дерево доведеться підрубувати і ваша новорічна красуня ризикує залишитися без самих пишних гілок. Також погано виглядають ялинки з випиляної верхівкою.
2
Куплену ялина не вносьте з вулиці відразу в тепле приміщення. Залиште її на балконі або веранді на кілька годин, нехай звикне до тепла. Тоді хвоя ялинки не осиплеться завчасно.
3
У кімнаті виберіть місце для установки. Ялина не виносить спеки, тому не ставте її біля батарей опалення, печей і камінів. Враховуйте, що дерево має не тільки добре виглядати в кімнаті, а й ще мати до себе вільний підхід. Якщо у вас буде на святі кілька дітей або ціла компанія дорослих, то має сенс поставити ялинку по центру кімнати. Адже діти обожнюють водити хороводи.
4
Перед тим як занести ялина в кімнату, струсіть її несильно, так щоб обсипалися слабкі хвоинки. Підпиляєте стовбур знизу на 2-3 см або зніміть 10 см кори. Це дозволить дереву вільно «пити» воду.
5
Підготуйте підставку і ємність з водою. Зараз у магазинах і на ялинкових базарах пропонують великий вибір різних за формою підставок для ялинок, забезпечених резервуаром для води. Якщо у вас немає такого пристосування, можна замінити його відром з мокрим піском.
6
У спеціальних підставках передбачені затискачі і кріплення для стовбура. Переконайтеся, що ялинка стоїть міцно, адже вага убраного дерева стане ще більше. Якщо ж такої підставки немає, міцно закріпіть стовбур розтяжками за допомогою мотузки або планок.
7
У воду для дерева можна додати 1 таблетку аспірину, трохи солі і 1 ст.л. цукру або спеціальну рідину для зрізаних квітів. Не забувайте періодично підливати воду у відро з піском, а гілки збризкуйте водою з пульверизатора.
Корисна порада
Зараз дуже зручно купувати невелику справжню ялинку в діжці. Такий варіант не вимагає зусиль щодо зміцнення, а деревце можна буде висадити на дачній ділянці.
Новорічна ялинка приносить із собою в будинок або квартиру особливий настрій. Найпростіше встановлюються штучні ялинки, в їх наборі звичайно йде спеціальна підставка, в якій слід лише закріпити пластикову красуню. Жива ж ялинка потребують при установці певних зусиль, але і радості від неї буде набагато більше.
Вам знадобиться
  • - підставка для кріплення ялинки;
  • - можливо, пила.
Інструкція
1
Перш ніж ви почнете встановлювати живу ялинку , її потрібно буде купити. Не думайте, що ялинка, куплена напередодні свята, буде краще і свіже придбаної заздалегідь. Всі їх зрубують приблизно в один і той же час. В абсолютній свіжості їли ви можете бути впевнені, якщо принесете її самостійно з лісу або ялинкового господарства.
2
Для установки ялинки вам знадобиться важка і стійка підставка. Не забувайте, що дерево все-таки живе, тому для збереження свіжості йому постійно буде потрібна вода, в іншому випадку принесена в тепле повітря ялина практично відразу ж почне сохнути і втрачати голки.
3
Місце спилювання біля ялинки під час транспортування зазвичай забивається брудом, тому вам потрібно буде оновити зріз, щоб вода могла безперешкодно проникати всередину стовбура. Не поспішайте розпаковувати дерево, вам набагато зручніше буде працювати з пилою, якщо вам при цьому не стануть заважати Пушай ялинові гілки.
4
Покладіть ялинку на бік, зріжте заветревшійся спіл. Оцініть при цьому товщину стовбура і діаметр в підставці, в яку ви будете його встановлювати. Цілком можливо, що вам доведеться трохи загострити підставу їли, в цьому немає нічого страшно. Чим більше буде площа спила, занурена у воду, тим краще буде забезпечуватися вологою дерево протягом святкових днів.
5
Розпакуйте ялинку , переверніть її у вертикальне положення, спробуйте оцінити, наскільки симетрично розташовуються ростуть уздовж неї гілки. Можливо, деякі з них доведеться підрізати, щоб забезпечити дереву максимальну стійкість.
6
Вставте нижню частину стовбура в рамку ялинкової підставки, закріпіть її за допомогою спеціальних тримачів. Добре, якщо у вас при цьому буде хоча б два помічники - перший допоможе тримати ялинку в той час, коли ви будете закручувати утримувачі, другий же з боку набагато краще зможе оцінити, наскільки вертикально рівно стоїть новорічна красуня.
Корисна порада
Якщо ви купили дуже високу ялинку, подумайте про можливість її додаткового фіксування до стіни або стелі, щоб уникнути ненавмисного її перекидання. Про це варіанті варто також замислитись, якщо в будинку проживають зовсім маленькі діти або домашні тварини.