Як зробити паяльну лампу.

Напередодні зимових холодів дбайливий господар зобов'язаний перевірити працездатність паяльної лампи. Щоб уникнути казусів, пов'язаних з тим, що саме в той момент, коли треба щось терміново розігріти, якраз і з'ясовується, що зробити це неможливо через непрацюючий пристрою.
Вам знадобиться
  • - викрутка,
  • - пассатижи.
Інструкція
1
Найбільш часті відмови в роботі паяльної лампи відбуваються через забився жиклера або несправності насоса, що нагнітає тиск в бачок з бензином. Вихід з ладу запірної арматури трапляється вкрай рідко.
2
Почнемо по порядку.
3
Перше. Якщо під час нагнітання насосом тиску повітря в паливний бачок з-під нього чується шипіння або бензин проникає усередину і видавлюється назовні переміщуваним вгору штоком, тоді ремонтується накачувати пристрій. З цією метою відкручується пробка, насос витягується назовні і розбирається. На виході повітря з насоса встановлений клапан, що складається з пружини і кульки, прилеглого до притертість гнізду. Золотник розбирається, очищається від сміття і замінюється його пружинка (якщо вона пошкоджена корозією або вигнута). В момент складання насоса перевіряється стан манжети на штоку, при задовільному - вона змащується моторним маслом. В іншому випадку вона замінюється новою, після чого насос збирається і встановлюється на штатному місці.
4
Друге. Тиск повітря в бачку збільшено, але після відкриття вентиля бензин з жиклера НЕ видавлюється струменем, а пузириться і стікає краплями. Спробуйте голкою з комплекту прочистити калібрований отвір. Якщо не виходить, то жиклер викручується і прочищається. Потім тонким сталевим дротом необхідно поелозіть в паливній трубці, потім відкрити вентиль і промити канал бензином, і закрутити жиклер на місце.
5
Третє. Після того як лампа розгорілася з-під штока вентиля видавлюється і запалюється бензин. Для усунення небезпечних проявів полум'я пристрої гаситься, стравливается з бачка залишковий тиск повітря, знімається з штока рукоятка вентиля, відкручується пробка і міняється сальникова набивка запірної голки. Після чого всі раніше демонтовані деталі повертаються на свої місця.
Зверніть увагу
Під час виконання робіт необхідно враховувати те, що паяльна лампа є джерелом підвищеної пожежної небезпеки. Тому під час її ремонту первинні засоби пожежогасіння повинні знаходитися в безпосередній близькості від вас.
Побутові паяльні лампи служать для нагріву ємностей з незаймистими рідинами, ремонтних робіт, пайки і термообробки. Вони класифікуються по виду палива - бензинові, газові і гасові. Найсучаснішими і зручними в застосуванні вважаються газові паяльні лампи або пальники. Але шанувальники бензинових завзято відстоюють свою думку.
Інструкція
1
Високотехнологічні газові паяльні лампи поєднують ергономічний дизайн і високу надійність у використанні. Вони можуть працювати автономно від одноразових газових балонів і від підлягаючих повторної заправці. Проколюють балони без клапана досить дешеві. Корпус самої лампи може бути пластиковим або металевим.
2
Універсальні газові лампи працюють на двох типах балонів, приєднуються до них за допомогою різьблення. Таке обладнання компактно, що дуже зручно при зберіганні та транспортуванні. Ще одна перевага універсальної лампи в можливості від'єднати газовий балон в будь-який момент.
3
Зверніть увагу на високотехнологічні лампи, які працюють на нових клапанних балонах KEMAP. Ці балони з алюмінієвим корпусом містять спеціальну суміш скраплених газів на основі нафти (LPG), вона передбачає високу ефективність пайки. Раніше це досягалося тільки при використанні ацетилену. Якщо ви займаєтеся пайкою і зварюванням професійно, лампа, що працює на цих балонах - ваш вибір.
4
Є газові пальники, які працюють і від вітчизняних пропанових балонів. Вони дуже потужні, надійні і володіють універсальністю при виборі джерела газу. Для роботи використовуйте шланг будь-якої довжини. Для покрівельних робіт підберіть лампу , яка забезпечена довгою насадкою і важелем швидкого збільшення полум'я.
5
Для любителів майструвати нові електроприлади існують газові мікропаяльнікі, а ємність для газу знаходиться у них всередині. Перед використанням її заправляють газом з балончика для запальничок. Це ще й чудова ідея для подарунка чоловікові з умілими руками.
6
Бензинові паяльні лампи забезпечують дуже високу температуру нагрівання - до 1100 градусів. Сила її полум'я легко може регулюватися. Лампи, які працюють на гасі і бензині другого сорту, застосовують для нагрівання великих паяльників і для роботи з твердими припоями.
7
Якісь плюси і мінуси є і у тих, і у інших ламп, але є чудовий вихід - багатопаливна універсальна пальник. Вона працює на будь-якому виді палива від дизельного до газу, але коштує такий апарат близько 6-7 тисяч рублів.