Як відкрити супермаркет.

Для відкриття супермаркету важливо вибрати правильне приміщення. Бажано, щоб воно розташовувалося поблизу зупинки транспорту. Для покупців, які приїжджають на машинах, треба передбачити зручні під'їзні шляхи, парковку або підземний паркінг. Друге важливе питання - персонал. Цей торговельний формат передбачає великі площі, відповідно - асортимент. Якщо помилитися з кадрами і найняти неблагонадійних співробітників, нестачі можуть бути теж досить істотними.
Вам знадобиться
  • - юридична реєстрація;
  • - приміщення;
  • - дозвіл;
  • - обладнання;
  • - товар;
  • - персонал.
Інструкція
1
Складіть бізнес-план. Описова частина документа повинна містити асортиментний перелік, цільову аудиторію, для якої та чи інша продукція призначена, основні вимоги до зонування торгового залу і підсобних приміщень. Виробнича частина - мати детальні описи всіх бізнес-процесів. Наприклад, для торгівлі бізнес-процес може виглядати таким чином: пошук постачальника - замовлення товару - прийом товару - розташування на складі - виписка в зал - викладка - продаж. Фінансова частина бізнес-плану повинна містити інформацію про фонд оплати праці, розрахунки інших витрат, націнки, передбачуваного прибутку. Інвестиційна - точки беззбитковості і окупності, а також графік повернення позикових коштів. Маркетингова частина - акції, розраховані на просування.
2
Замовте розробку технічного дизайну. Багато компанії - постачальники торгового обладнання пропонують проектування як бонус. Можливо, має сенс погодитися. Особливо уважно підходите до прокладання інженерних комунікацій. Згодом їх практично неможливо замінити без закриття супермаркету на технічні роботи.
3
Придбайте і розставте обладнання. До цього моменту ви вже повинні чітко знати, де який відділ буде розташований. Найчастіше біля входу викладаються товари, на які нині діють акції. Але можливий і інший варіант - коли вони розташовуються на виході. Цей підхід здається більш раціональним, адже в даному випадку покупець пройде весь магазин. Бажано ближче до входу передбачити відділ овочів і фруктів. Яскраві кольорові плями такої продукції налаштовують покупців на збільшення числа покупок. Відділи м'яса і риби повинні слідувати один за іншим. Передбачте в них холодильні вітрини, прилавки, охолоджуючі столи та морозильні ларі. Непогано в кожному з них розмістити стаціонарні льодогенератори для виготовлення лускатого льоду. Якщо такої можливості немає, поставте льдогенератор тільки в рибному відділі.
4
Знайдіть постачальників. З причини вашої потенційно високої прохідності з вами будуть відчувати бажання співпрацювати багато постачальників. Але підходити до їх вибору треба з усією відповідальністю. Немає нічого гіршого навіть короткочасних перебоїв з яким-небудь товаром щоденного попиту - м'ясом, рибою, молочними продуктами або хлібом. Тому постарайтеся, щоб на кожне найменування продукції у вас було як мінімум два постачальника.
5
Отримайте дозвільну документацію, найміть і навчіть персонал, завезіть і розкладіть товар. Паралельно має сенс замовити рекламу і запустити піар-кампанію. Особливо важливо для супермаркету локальне просування, тобто просування, розраховане на аудиторію, яка проживає в крокової доступності.