Як навчити собаку приносити тапочки.

повертаємося ввечері додому, втомленому від справ господареві завжди буде приємно, коли при знятті вуличного взуття він не стане болісно згадувати або довго шукати свою домашню взуття, а прийме її подану відразу ж своїм домашнім улюбленцем.
Інструкція
1
Зазвичай собаки ще в щенячому віці за власним бажанням привчаються приносити господареві поводок або відразу пару тапок. За відсутності у собаки схильності, не перетворюйте цю команду в порожню самоціль, інакше в іншому випадку своїми дресирування зіб'єте її природні інстинкти з пошуку здобичі вже в малому віці.
2
При наявності великого бажання прищеплюйте вихованцеві цей навик обов'язково в ігровій формі. Розділіть весь процес на кілька відокремлених стадій і поступово привчайте тварину до кожної з них. Привчіть собаку брати пащею тапку і притримувати її. При необхідності рукою, захищеної рукавичкою, самостійно з помірною силою, щоб не нашкодити тварині, розтискайте собачі щелепи, вкладайте туди тапку, зводите щелепи назад і не давайте собаці позбутися цього предмета.
3
При приміщенні в пащу тапка і змиканні щелеп чітко вимовляєте будь-яку відповідну (або оригінальну) команду, яка містить сенс «Тримати» або «Знайди». Після того як собака перестане відразу ж позбавлятися від стороннього предмета, збільшуйте відстань від звичного місця зберігання домашнього взуття до місця, бажаного для подачі тапок. Слідкуйте, щоб собака не втрачала інтерес до дресирування.
4
Після кожного найменшого успіху, досягнутого собакою, безпосередньо висловлюйте перед вихованцем свою радість і заохочуйте його улюбленим ласощами. Періодичність і тривалість повторень одноманітних операцій і команд вибирайте на власний розсуд, орієнтуючись на кмітливість тварини. Ні в якому разі не зловживайте надто частою або безпідставної подачею цієї команди, тому що собака швидко скористається цим і, випрошуючи свої улюблені ласощі, почне вже без приводу приносити не тільки тапки, але і решту взуття, вивуджуючи її звідусіль. Тим самим вона завжди буде наводити повний безлад в місці зберігання взуття.