Як нарахувати авансові платежі податку на прибуток. нарахування авансових платтежей податок на прибуток.

Упродовж усього року бухгалтер зобов'язаний перераховувати авансові платежі , необхідні податком на прибуток. Візьміть собі на замітку, ця рекомендація встановлюється практично для всіх організацій без винятку і регламентує, що під звітність підпадають періоди, обмежені 1-им кварталом, півріччям, а також дев'ятьма місяцями. Таким чином, авансові платежі здаються після закінчення всіх звітних періодів.
Інструкція
1
Сума платежу за розрахунками 1-го кварталу за замовчуванням дорівнює податку від прибутку, яку ви отримали в 1-ом кварталі. Підсумок: авансовий платіж по закінченні півріччя дорівнює сумі податку від прибутку за півріччя. З нього віднімається сума авансового платежу за 1-ий квартал. Платіж по результату дев'яти місяців, дорівнює податку від прибутку за минулі дев'ять місяців мінус авансові платежі за 1-ий квартал і минуле півріччя.
2
Вам потрібно протягом кожного звітного періоду робити щомісячні авансові платежі . Коли закінчиться звітний період, виведіть авансовий платіж за сумою цього періоду. Порівняйте його з сумою місячних платежів, розрахованих в межах даного періоду.
3
В тому випадку, якщо щомісячні платежі в результаті виявилися менше, ніж підсумковий авансовий платіж, ви повинні доплатити різницю. Навпаки, якщо виникла переплата, то ви враховуєте її в майбутніх періодах.
4
У 1-му кварталі ви нараховуєте ті ж авансові платежі , які зробили за жовтень, листопад і грудень минулого року. У другому кварталі візьміть податок від прибутку, отриманого в 1-ом кварталі, і розділіть на три частини. Так ви отримаєте суму авансових платежів за місяць квітень, травень і червень. У подальшому третьому кварталі візьміть суму податку від фактичного прибутку за півроку, відніміть від неї авансовий платіж першого кварталу.
5
Далі знову розділіть отриманий результат на три частини. У вас вийде сума щомісячних авансових платежів за наступні три місяці. В четвертому кварталі візьміть суму податку від прибутку, фактично отриману за 9 місяців, відніміть авансові платежі за 6 місяців, і отриманий результат знову ділите на три. Ваш результат - авансові платежі за останню декаду.
6
Існує інший спосіб нарахування авансових платежів, розрахований з фактичного прибутку. Цей спосіб ви можете прийняти для себе добровільно, але при цьому повинні повідомити податкову інспекцію в термін не пізніше 31 грудня.
7
Вкажіть, що в прийдешньому році вирахування щомісячних авансових платежів ви будете подавати, роблячи розрахунки з показника фактично одержаного прибутку.
Підприємства, що застосовують загальну систему оподаткування, зобов'язані заповнювати податкову декларацію з податку на прибуток. Відповідно до податкового законодавства організації повинні нараховувати авансові платежі, які сплачуються щомісячно та щоквартально.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - Податковий Кодекс РФ;
  • - бухгалтерська звітність;
  • - бланк декларації з податку на прибуток.
Інструкція
1
Якщо ваше підприємство має дохід, сума якого за квартал не перевищує трьох мільйонів рублів, то щомісячні авансові платежі бухгалтер нараховує кожен квартал. Щомісячний авансовий платіж за даною системою буде дорівнює середньому значенню за попередній квартал. За перший квартал щомісячний авансовий платіж розраховується як сума авансового платежу за четвертий квартал попереднього року, поділена на три.
2
За другий квартал щомісячний авансовий платіж розраховується як різниця між квартальним авансовим платежем за четвертий квартал попереднього року і квартальний авансовим платежем за перший квартал, поділена на три. За третій квартал щомісячний авансовий платіж буде дорівнює різниці між квартальним платежем за другий і квартальним авансовим платежем за перший квартал, поділеній на три. За четвертий - різниця між квартальним авансовим платежем за третій і квартальним авансовим платежем за другий, і поділена на три.
3
Якщо ваша компанія звільнена від сплати щомісячних авансових платежів, виплачувати їх вона зобов'язана за перший квартал не пізніше 28 квітня, за другий - не пізніше 28 липня, за третій - не пізніше 28 жовтня. Якщо ж фірма не звільнена від сплати щомісячних авансових платежів, сплатити їх слід не пізніше 28 числа місяця, наступного за звітним.
4
Якщо ваша компанія вирішує сплачувати авансові платежі в залежності від фактично отриманого прибутку, бухгалтеру слід попередити про це податкову інспекцію до кінця звітного року, тобто до 31 грудня року, наступного за звітним роком. Перейти на дану систему сплати авансів можна лише з початку звітного року. Але якщо ваша фірма відкриє філію або представництво протягом року, то податкової доведеться перевести вас на такий режим з найближчого кварталу.
5
Розраховується авансовий платіж по даному режиму шляхом множення податкової бази з податку на прибуток на ставку податку. Сума авансового платежу за кожен місяць дорівнює різниці між щомісячним авансовим платежем за звітний період і щомісячним авансовим платежем за попередній період.