Як очистити одяг від фарби. Чим очистити фарбу з одягу.

Тим, що плями від фарби нібито не відпираються, лякають багатьох дітей. Мами часто і самі в це вірять, тому всіляко намагаються захистити дитину від подібних контактів. Але за законом підлості, пляма від фарби можна отримати саме там, де ймовірність цього менше всього. Але не варто так вже цього страшитися, адже плями від фарби можна вивести, нехай і доведеться добряче постаратися для цього.
Інструкція
1
Якщо ви зіткнулися з плямою від масляної фарби , то дійте за принципом «клин клином вибивають». Нанесіть на пляму масло або спеціальний розчинник. Асортимент подібних засобів величезний. Але і він не дає стовідсоткової гарантії позбавлення від плям. Вони можуть залишитися. А може просто знадобитися кілька разів повторити подібну процедуру.
2
З іншими видами «барвистих» плям можна боротися наступним способом: під ділянку тканини з плямою підкладіть який-небудь добре всмоктуючий матеріал. Це може бути губка, марля, вата, просто ганчірочка і тканини. Візьміть ватний тампон або просто диск, змочіть його в спеціальному розчиннику і нанесіть на пляму промокальними рухами.
3
Якщо пляма старе і велике, то потрібно залишити диск з розчинником на тканини на кілька годин, можна на всю ніч. Розчинник повинен знищити пляма. Вам залишиться тільки випрати річ.
4
Іноді використовується термічний спосіб. Коли фарбу розчиняють за допомогою її нагрівання. Тампон або диск з розчинником нагрівається праскою і прикладається до плями. Будьте обережні, тому як спосіб цей не завжди безпечний, адже деякі розчинники вогненебезпечні. Прочитайте про це на упаковці розчинника.
5
Невеликі і зовсім дрібні плями краще обробіть скляній або дерев'яної палички. Цей спосіб поширений з дорогими тканинами. А в разі, якщо потрібно обробити велику ділянку тканини, натягніть його на чашку або іншу ємність, куди стікатиме розчинник.
6
Головна заповідь для тих, хто бореться з плямами від фарби : «Не відкладайте видалення таких плям на потім». Чим свіжа пляма, тим легше за визначенням його вивести. У перші кілька годин існує можливість відіпрати їх звичайним господарським милом. З плином часу можливість ця тане.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2_cYuL5zKTM
Щоб отримати лакофарбове покриття високої якості, потрібно підготувати поверхню, а саме, видалити старий шар фарби. Її шорсткі нашарування виглядають досить непривабливо. А також матеріали нового і старого покриттів можуть бути різними за своїм хімічним складом. Тоді видаляти фарбу доведеться, незважаючи на зовнішній стан покриття. Для її видалення з поверхні є кілька способів. Перший - механічний. У другому способі застосовуються хімічні засоби. І третій спосіб - теплової.
Вам знадобиться
  • Болгарка або дриль, хімічні речовини (це можуть бути спеціальні змивки для фарби або розчинники), будівельний або теплової фен.
Інструкція
1
Механічний спосіб: Очищення поверхні від фарби проводиться за допомогою механічних «помічників». В основному, це електроінструменти. Найпоширенішими з них є: болгарка (углошлифовальная машинка) і звичайна електродриль з колом з наждакових пелюсток, як і у болгарки. Для чорнової роботи використовують круги 40 розміру. Зерно крупне, тому коло часто забиватися не буде. Таким інструментом зручно зчищати великі площі. За технікою безпеки обов'язково надягання захисних окулярів. До механічного способу видалення фарби можна також віднести використання різних загострених скребків. Робота ними виконується вручну. Для цього використовуйте скребки шириною не більше 30 мм. Так навантаження на руки буде незначною і ви не сильно втомитеся, та й скребок буде тупіться набагато менше. Бажано, щоб він був із загартованої сталі товщиною від 2 мм.
2
Хімічний спосіб: Цей спосіб видалення фарби здійснюється за допомогою хімічних речовин. Перед початком робіт обов'язково одягніть гумові рукавички і захисні окуляри. Якщо робота буде відбуватися в приміщенні, то заздалегідь подбайте про його провітрюванні. Поверхні, які ви не будете очищати від фарби, слід захистити листом фанери або картону. Якщо для захисту ви будете використовувати газети, то складіть їх у кілька шарів. В якості хімічних речовин можна використовувати спеціальні змивки для фарби або растворітель.Нанесіте шар пензлем (якщо використовується рідкий розчинник) або шпателем (у випадку з густою змиванням) і почекайте від 10 до 40 хвилин - залежить від виробника. У перебігу цього часу фарба повинна розм'якшитися або спучитися. Тепер зскребете размягченную фарбу нешироким пружним шпателем.
3
Тепловий спосіб: При такому способі використовують спеціальні теплові фени. Вони видувають повітря температурою від 250 до 600 градусів. Сопло фена сильно нагрівається, тому будьте обережні. Подбайте про провітрювання, якщо робота буде проводитися в приміщенні. Утримуйте фен на відстані 35-60 см від поверхні і прогрівайте невеликі ділянки. Як тільки фарба почне пузиритися, приберіть фен і скребком зчистіть її. Не затримуйте прилад довго на одному місці, так як можете обвуглити поверхню. Деякі моделі фенів відразу йдуть зі скребком, це дозволяє вам розігрівати і видаляти фарбу однією рукою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=e8CyFmfMvRk