Як визначити відстань на карті.

Будь-яка карта являє собою зменшене зображення якоїсь території. Коефіцієнт, що показує, наскільки зображення зменшено по відношенню до реального об'єкту, називається масштабом. Знаючи його, можна визначити відстань по мапі. Для реально існуючих карт на паперовій основі масштаб - величина фіксована. Для віртуальних, електронних карт ця величина змінюється разом зі зміною збільшення зображення карти на екрані монітора.
Інструкція
1
Якщо ваша карта на паперовій основі, то знайдіть її опис, який називається легендою. Найчастіше, воно знаходиться в зарамковому оформленні. У легенді обов'язково повинен бути вказаний масштаб карти, який вам підкаже, скільки виміряне в сантиметрах відстань по даній мапі складе в реальності, на місцевості. Так, якщо масштаб дорівнює 1: 15000, то це означає, що 1 см на мапі дорівнює 150 метрів на місцевості. Якщо масштаб карти дорівнює 1: 200000, то 1 см, відкладений на ній дорівнює 2 км в реальності
2
Виміряйте то відстань , яке вас цікавить. Врахуйте, що якщо ви хочете визначити, як швидко ви дійдете або доїдете від одного будинку до іншого в місті чи від одного населеного пункту до іншого, то маршрут ваш складатиметься з прямолінійних відрізків. Ви будете рухатися не по прямій, а по маршруту, що проходить уздовж вулиць і доріг.
3
Насправді відстань між початковою і кінцевою точкою вашого шляху буде довший, ніж відстань , виміряне між початковою і кінцевою точкою шляху. Щоб вимірювання були точними, нанесіть на карту маршрут вашого руху у вигляді коротких і довгих прямих відрізків, визначте їх суму і по ній дізнайтеся дійсне відстань , яке вам необхідно подолати.
4
Щоб визначити відстань по електронній мапі, можна скористатися однією з багатьох геоінформаційних програм, які можна знайти в інтернеті. Є спеціалізовані програми, якими користуються транспортні компанії. Задавши початковий і кінцевий пункт призначення, населений пункт, ви зможете отримати карту, на якій буде завдано маршрут вашого прямування і вказано загальне його відстань і відстань між вузловими точками маршруту.
5
Відстань за мапі можна виміряти за допомогою інструменту «Лінійка» геоінформаційних пакетах Google Earth і Yandex Maps, підосновою для карт в яких є космічні супутникові знімки. Просто включите цей інструмент і клікніть мишкою по точці, що відзначає початок вашого маршруту і тієї, де його плануєте завершити. Значення відстані можна буде дізнатися в будь-яких заданих одиницях виміру.