Як видалити пляму від жиру.

Для того, щоб не виникало питання про те, як вивести пляма від жиру, можна було б дати універсальну рекомендацію менше бруднитися. Однак від плям не застраховані навіть самі акуратні люди, а вже в сім'ях, де є маленькі діти, без плям на одязі просто не обійтися. Видалити з одягу можна навіть застарілі плями, проте найкраще боротися з ними в свіжому вигляді.
Вам знадобиться
  • миючі засоби, мило, нашатирний спирт, сіль, тальк, промокальний папір або серветки, праска.
Інструкція
1
Якщо пляма щойно посаджено, діяти потрібно терміново. Серед засобів боротьби з плямами жиру, що знаходяться під рукою, можна виділити соду і тальк. Сіль насипається зверху на пляма і вбирає в себе жир, в міру просочування сіль необхідно міняти. Якщо посипати пляма дитячою присипкою або тальком, а зверху пропрасувати гарячою праскою через промокашку, то від плями можна позбутися остаточно.
2
С засаленими плямами боротися важче. Найчастіше це проблема комірів на піджаках і пальто, тобто на тих речах, які чистяться в хімчистці. Такі плями від жиру змиваються розчином з нашатирю і солі. 5 грам солі розлучається в 25 грамах нашатирного спирту. У цьому складі змочується ватний спонж, яким і протирається комір.
3
У пошуку рішення того, як видалити жирну пляма , можна скористатися і засобами побутової хімії. У продажу є спеціальні різновиди мила, що об'єднуються загальним терміном «Антіпятін». Іноді ці засоби дозволяють вивести не тільки свіжі, але й застарілі плями. Також багато виробників пральних порошків і спеціальних засобів для виведення плям обіцяють сто відсотковий результат. Однак практика показує, що плями різного складу реагують на миючі засоби по-своєму, тому назвати універсальний спосіб по виведенню плям від жиру просто неможливо.
4
Якщо ж такого мила під руками не виявилося, можна змішати звичайне туалетне мило без барвників та ароматизаторів з бензином. Виріб необхідно змочити даними складом і відкласти на деякий час в сторону. У міру висихання мила річ необхідно випрати в теплій воді.
Корисна порада
Бажано спочатку спробувати на плямі підручні засоби, а вже після цього прати виріб, щоб не витрачати свій час і не виявитися перед фактом того, що пляма залишилося на своєму місці.