Як зав'язувати рибальські гачки.

Без риболовного гачка не обходиться жоден варіант любительської риболовлі. Незважаючи на все розмаїття застосовуваних оснасток, гачок і раніше найважливіша складова будь-якої з них. Грамотне зав'язування гачка є не останньою умовою клювання і успішного виведення риби. Існує безліч варіантів виконання рибальських вузлів. Вибирати найбільш підходящі з них слід з урахуванням виду риболовлі, а також залежно від використовуваного вудилища, волосіні і оснащення.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - волосінь.
Інструкція
1
Зауважте рибальський гачок «тунцевим» вузлом. Для цього візьміть волосінь і відповідний до неї гачок. Просмикніть у вушко гачка ходовий кінець волосіні і зробіть чотири витка (шлага) навколо цівки. Далі виведіть волосінь назад через вушко, а зроблені шлаги пересуньте з цівки на волосінь і затягніть. Даний вузол вигідно відрізняється від інших вузлів тим, що обхват вушка гачка відбувається одночасно парою петель.
2
«Канадська вісімка» є міцним і разом з тим простим у виконанні вузлом. Пропустіть ходовий кінець волосіні у вушко гачка, зробіть один шлаг навколо цівки. Далі просмикніть кінцем волосіні виконаний виток навколо цівки і туго затягніть. Вузол «канадська вісімка» готовий. Даний варіант відмінно підходить для синтетичної волосіні.
3
Ще один спосіб надійно зав'язати рибальський гачок полягає в реалізації ковзаючого вузла. Для його виконання пропустіть волосінь через вушко гачка і сформуйте ковзний вузол, що представляє собою петлю і незатянутой виток навколо неї. У створену петлю вставте цівку гачка і затягніть на ньому вийшов вузол. Гачок готовий. Для більш надійної фіксації гачка часто використовують подвійний ковзний вузол, суть якого в трикратному обвиття волосінню цівки гачка.
4
Вузли з бавовняних лісок або м'якого дроту має сенс виконувати у вигляді глухий петлі. Для цього зробіть на кінці повідця незатягівающуюся петлю. Просмикніть петлю у вушко гачка і перекиньте через жало гачка, тим самим утворивши глухий вузол. Цей варіант є найпростішим і надійним способом прикріплення риболовного гачка усіма слабо стягаємо поводками.
5
Якщо у гачка відсутня вушко і замість нього є лопаточка для фіксації волосіні, в даному випадку зав'язати гачок найкраще «ступінчастим» вузлом. Для його виконання тримайте гачок у вертикальному положенні і зробіть один загин волосіні уздовж цівки. Потім виконайте 2-3 шлага волосінню навколо цівки без захоплення і 3-4 шлага із захопленням самої волосіні. Затягніть вузол, тепер волосінь міцно з'єднана з гачком навіть без використання вушка.
Зверніть увагу
Повідковий на основі простого вузла. Спочатку потрібно на волосіні зав'язати простий вузол, не затягуючи його до кінця. Поперечний повідець з гачками на кожному кінці проведіть в середину полуузла, навколо петлі і назад в середину полуузла, як це зображено на схемі. Вирівнявши довжину обох повідків, затягніть вузол.
Корисна порада
Якщо риболовля є Вашим улюбленим хобі, Ви просто зобов'язані знати, як правильно зав'язати гачок, адже від цього може залежати улов. Важливо, щоб вузол не розв'язувався, навіть якщо волосінь вже довго перебуває у воді і витримує при цьому значне навантаження.
Вузол «вісімка» використовують рибалки і моряки. Його просто зав'язувати, а крім того - це стопорящій вузол. З його допомогою можна утолстіть мотузку. Також «вісімку» використовують альпіністи та скелелази.
Вам знадобиться
  • Мотузка
Інструкція
1
Візьміть мотузку в ліву руку, а правою рукою створіть закриту петлю, зігнувши мотузку навпіл. Вільний кінець мотузки називається ходовим, а інший відповідно - корінний.
2
Заведіть ходовий кінець мотузки вліво, за корінний кінець.
3
Зробіть оборот мотузкою навколо корінної мотузки знизу. Як би перекрутите мотузку навколо себе. Багато вміють робити це рух однією рукою, спритно підкидаючи мотузку і просмикуючи ходовий кінець на льоту.
4
Витягніть мотузку знизу і вставте її у верхню петлю з боку перетину, протягніть від себе так, щоб утворилася « вісімка ». Це одинарна « вісімка ». У такому вигляді, цей вузол не використовується, тому що легко розв'язується. Тому в більшості випадків використовується «подвійна вісімка ».
5
Вставте або оберніть кінець мотузки навколо точки кріплення. Так, щоб ходовий кінець виходив зверху, а петля - « вісімка » залишалася знизу. Можливо й зворотне кріплення, але цей варіант більш кращий і частіше використовується скалолазами і альпіністами.
6
Вставте вільний кінець, що йде від точки опори в отриману раніше «вісімку». Мотузка зазвичай або протягується через карабін, або вставляється в страхувальну систему, або обертається навколо залізної труби або будь-який інший опори.
7
Повторіть «вісімку» просмикуючи мотузку по шляху попередньої. Намагайтеся не перекручувати, вставляйте вільний кінець з внутрішньої сторони так, щоб «вісімки» були повністю паралельними. Це важливо, щоб мотузка НЕ перетиралася в результаті навантаження, до того ж такий вузол буде легше розв'язати. Тому що після численних зривів і повісаніе вона буде акуратно затягуватися і не перекручуватися.
8
Витягніть вільний кінець мотузки, злегка потягнувши за нього. Кінчик не повинен бути занадто довгим або бовтатися. Це просто незручно, щоб прибрати занадто довгий кінчик, можна зав'язати контрольний вузол. Якщо ви прикріплюєте мотузку до опори або до карабіна, то мотузку можна скріпити ізолентою до і після вузла.
Зверніть увагу
Якщо ви будете використовувати карабін, то вузол «вісімка» зав'язується простіше, без кріплення до точки опори. Просто зробіть одинарну вісімку подвійний мотузкою, складеної навпіл.
Корисна порада
Для цього вузла не використовують товсту мотузку діаметром більше 1 сантиметра. Зазвичай з його допомогою, навпаки, утолщают тонку.