Як в'язати шкарпетки гачком. В'язання гачком шкарпетки.

Всім дуже добре відомо з дитинства, як гріли в морози пов'язані бабусею вовняні шкарпетки. І зараз немає нічого тепліше їх ні на лижній трасі, ні на ковзанці. В'яжуться вони за простою схемою.
Інструкція
1
Малюнок в'язки - міцний стовпчик. Зв'яжіть ланцюжок з 5 повітряних петель. Напрямок в'язання з миска вгору.
2
1 ряд: 1 повітряна петля для підйому ряду, 12 стовпчиків в кільце.
3
2 ряд: з кожної петлі попереднього ряду вив'язувати 2 стовпчики.
4
3 ряд: через кожну петлю додавайте 1 стовпчик.
5
4 ряд: по схемі 3-го ряду.
6
5 ряд: з кожної петлі попереднього ряду вив'язувати 1 стовпчик.
7
6-20 ряди в'яжуться за схемою 5-го ряду.
8
21 ряд: починайте вив'язувати п'яту. Розділіть всі петлі по колу навпіл. Зв'яжіть ланцюжок з половини петель повітряними петлями. У наступному ряду пропустіть половину петель і продовжите в'язання.
9
22-23 ряди в'яжіть за схемою 5-го ряду.
10
Почніть вив'язувати п'яту.
11
1 ряд: обв'яжіть отвір для п'яти, над стовпчиком попереднього ряду 1 стовпчик.
12
2 ряд: в'яжіть стовпчиками без накиду, збавляючи в кутах двох сторін по дві петлі.
13
3-9 ряди: в'яжіть за схемою 2-го ряду.
14
10 ряд: залишилися 4 стовпчика стягніть ниткою. Все, носок готовий. Можна братися за вив'язування другого за аналогічною схемою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KVg9IUApM40
Зверніть увагу
Білі носочки, зв'язані гачком. Розмір: 38-39. Вам буде потрібно: пряжа Novita Tennessee (100% мерсеризує бавовна, 107 м/50 г) - 100 г білого кольору, гачок №3. Hоскі можна в'язати спицями на 4-х, 2-х, а можна обійтися і одним гачком. І зв'язати ось такі веселі і теплі шкарпетки.
Корисна порада
В'язання шкарпеток гачком з квадратів. Існує кілька способів виконання шкарпеток. В даному розділі показано як виконати шкарпетки з квадратних мотивів. Квадратні мотиви в нашому прикладі великі: діагональ квадрата дорівнює половині кола носка. Білі шкарпетки, зв'язані гачком. Розмір: 38-39. Вам буде потрібно: пряжа Novita Tennessee (100% мерсеризує бавовна, 107 м/50 г) - 100 г білого кольору, гачок №3. Починайте в'язати шкарпеточку від миска.
Найчастіше шкарпетки в'яжуть на чотирьох спицях, деякі вміють в'язати і на двох. Але що робити тим, хто не вміє в'язати на спицях і володіє тільки гачком? Такі умільці теж зможуть порадувати своїх рідних м'якими і теплими носочками.
Інструкція
1
Для того щоб зв'язати гачком шкарпетки, з'єднайте в кільце 4 повітряні петлі, пров'яжіть 2 повітряні і 11 стовпчиків без накиду і закрийте ряд.
2
Другий ряд пров'яжіть як перший, тільки замість одного пров'язуйте по два стовпчики в кожну петлю.
3
Розширте гурток до необхідного розміру, поступово зменшуючи кількість подвійних петель.
4
Додавши необхідне число стовпчиків, продовжуйте в'язати спіраллю до упору в щиколотку. Якщо в'язати, відкриваючи й закриваючи ряди, то виходить трохи кривий шов.
5
Поділіть кількість стовпчиків на три частини. Дві частини пров'яжіть прямо до кінця п'яти і знову розділіть на три. Середню частину пров'яжіть так, щоб висота була рівна довжині бічної частини. Після цього, акуратно зшийте частини так, щоб шов вийшов непомітним.
6
Починайте в'язати верхню частину п'яти. Зверніть увагу на те, що частина стовпчиків припадає на вже пов'язаний край. Тому, щоб не вийшло дірочок, пров'язуйте 1 додатковий стовпчик на початку ряду і кінці. Першим стовпчиком пров'яжіть тонкий крайової стовпчик, а другим захопіть ще глибшу нитку. Починайте і закінчуйте в цьому ряду і в інших напівстовпчиками так, щоб не з'явилися горбки.
7
Після того, як зробили найскладнішу частину, продовжуйте в'язати ряди вгору. Причому на кожному парному раду, починаючи з другого, кожну четверту петлю пропускайте так, щоб пяточка поступово звузилася до верху.
8
Зв'язавши, таким чином, сантиметра три, поміряйте носок. Якщо він сидить досить щільно, починайте в'язати просто по колу. Верхню частину носка в'яжіть трубою до необхідної вам довжини. Можете зв'язати довша, щоб вийшли гольфи, але тоді доведеться додавати стовпчики в кожному ряду.
9
Щоб завершити носок, прикрасьте верх якимось цікавим в'язаним візерунком. Тоді всі, хто побачать таку красу, попросять зв'язати гачком шкарпетки і для них!