Як пересадити китайську троянду.

Китайська троянда - це насправді зовсім і не троянда, а родичка мальви, також відома як гібіскус - «виробник» корисного чаю каркаде. Квітникарі люблять гібіскус за великі квіти - яскраві, махрові. До того ж, рослина вельми невибагливо, головне - чітко дотримуватися деяких нескладних правил догляду. Одним з найважливіших є правильна пересадка гібіскуса.
Вам знадобиться
  • - горщики,
  • - грунтова суміш,
  • - керамзит,
  • - деревне вугілля,
  • - ножиці для обрізки гілок ,
  • - паличка-опора,
  • - поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Молоді китайські троянди, вирощені з живців, слід щовесни пересаджувати в горщик трохи більшого розміру, ніж попередній. Необхідно приготувати живильну земляну суміш для пересадки гибискусов, взявши три частини листяної землі, чотири частини дерну і по одній частині перегнійної землі та піску. Можна додати шматочки деревного угля.Прі пересадці у юних рослин рекомендується обрізати гілки на третину довжини - це сприяє росту нових пагонів. Дуже швидко на кінцях свіжих, що з'явилися після пересадки пагонів гибискуса виникнуть квіткові бруньки. До того ж, обрізка сприяє формуванню куща гарної форми за рахунок утворення більшої кількості квітучих бічних пагонів. Живці, що залишилися після обрізки, можна укоренити - вийдуть нові кущики китайської троянди.
2
Навесні або влітку пересаджувати в горщики більшого розміру рекомендується і дорослі гібіскуси. Їм потрібна така ж грунтова суміш, як і молодим китайським трояндам, але на дно горщика додатково можна насипати керамзит, здатний захистити довге коріння від надлишку вологи. У дорослої рослини треба підрізати всі пагони і витягнулися за зиму веткі.Взрослие китайські троянди, на відміну від «молоді», можна пересаджувати НЕ щорічно. Проте кожен рік слід міняти верхній шар грунту на більш свіжий.
3
Особливо уважно варто поставитися до пересадки великого і густого куща китайської троянди. Перед переселенням квітка необхідно рясно полити. Виймати рослину слід з грудкою старої землі. Його потрібно засипати свіжою грунтом і втиснути в горщик, щоб потім зверху утрамбувати новий грунт. Рекомендується поставити поруч паличку-опору, щоб великий кущ не нахилявся і продовжував зростати прямо. Потім буде потрібно рясно полити доросла рослина і прикрити його біля коріння поліетиленовою плівкою на пару днів.
Зверніть увагу
Гібіскус любить пухкий грунт.
Корисна порада
Влітку китайську троянду можна виставити на балкон, адже квітці потрібно багато света.Еслі регулярно удобрювати і поливати гібіскус, він буде часто радувати вас красивими великими квітами.