Як вчинити з боржником.

Ми позичаємо гроші друзям і знайомим найчастіше без всякого оформлення угоди. Буває, що не повертають велику суму, позичену під відсотки і розписку. Гроші вносяться в якості завдатку за майно, яке потім продавець відмовляється продавати і не поспішає повернути борг. Як же бути з боржником ?
Інструкція
1
Якщо ви дали в борг доброму знайомому, проаналізуйте ситуацію. Може бути, він при всьому бажанні не в змозі повернути вам гроші. Спробуйте допомогти йому знайти роботу, додатковий заробіток.
2
Спробуйте практику «психологічної атаки» - телефонуйте боржнику, навіть, якщо він обриває телефон. Ходіть до нього додому, бажано у вечірній час, коли вдома всі члени його родини. Може бути, когось із них вплине на ситуацію. Ні в якому разі не погрожуйте і, тим більше, не пускайте в хід кулаки - інакше ви можете перетворитися з потерпілої сторони в обвинувачену.
3
Зверніться до колекторів. Але, майте на увазі, що вам доведеться заплатити їм за роботу від 20 до 40% від суми боргу. Так само, тут є ще один нюанс - як показує практика, спосіб цей малоефективний і діє тільки на дуже вразливих людей, що знаходяться під впливом спогадів про бригади 90-х. Не будьте піддані цьому впливу самі - не звертайтеся до осіб, які не дружать з законом. Захистити вас від їх погроз і шантажу потім буде нікому.
4
Якщо ви оформили передачу грошей розпискою або дали в борг менше десяти мінімальних окладів без неї (ст. 161 Цивільного кодексу РФ), зверніться в суд.Для того, щоб довести факт передачі встановленої суми без розписки, достатньо буде свідчень свідків . Правильно і, бажано, вручну написана боржником розписка дає вам всі шанси виграти дело.Тогда, за рішенням суду і відповідно до Цивільного кодексу РФ, ваш відповідач буде зобов'язаний виплатити вам суму боргу протягом 30 днів і відшкодувати всі судові витрати. Якщо в розписці були обумовлені відсотки, на які збільшується сума боргу, вашого боржника зобов'яжуть виплатити і їх. Якщо ж сума була позичена без відсотків, вони будуть нараховані за ставкою рефінансування Центрального банку. У разі відсутності у боржника грошей, справа приймуть до виконання судові пристави. На майно, що належить вашому боржнику, буде накладено арешт. Якщо він і тоді не поверне вам борг, майно буде виставлено на аукціон. Суму, отриману від його продажу, вам віддадуть в рахунок погашення боргу (всього або частини).
Зверніть увагу
Якщо ви дали в борг велику суму грошей і не взяли розписку, ваші шанси «вибити» борг невеликі.
Є такі люди, які намагаються не відмовляти в допомозі кожному, хто про неї просить. Для них рано чи пізно питання про повернення боргів встає дуже гостро. Справді, мало хто, рятуючи товариша, бачить в майбутньому можливі проблеми і готовий до втрати переданих коштів. Такі угоди рідко скоюють з малознайомими людьми. Найчастіше як боржників виявляються родичі, сусіди або товариші по службі.
Інструкція
1
Для початку запасіться терпінням і визначте для себе, чого ви хочете. Повернути гроші і зберегти відносини, отримати гроші і розірвати відносини або втратити і те, і інше. Оскільки це, власне, всі варіанти розвитку подій, виберіть найбільш вам відповідний. Хоча ідеальний варіант здається неможливим, не варто від нього відмовлятися. Земля кругла, як мовиться, і хто знає, може, і вам коли-небудь знадобиться допомога у важкій ситуації. Тому, приготувавшись до труднощів і навіть подумки визнавши можливість втрати грошей, приступайте до здійснення заходів, які допоможуть вам зберегти і гроші, і відносини.
2
Отже, налаштувавшись на конструктивне спілкування і справившись з бажанням висловити боржнику своє обурення, приступайте до збору необхідної інформації. Дізнайтеся всі можливі контактні дані (мобільний і домашній телефон, e-mail) і реальний домашню адресу вашого опонента. Виходячи з отриманої інформації, вибирайте спосіб зв'язку. Тепер запросіть вашого боржника на особисту зустріч. При цьому не варто говорити про борг. Ваша мета зараз - підтримати добрі стосунки і з'ясувати причину затримки розрахунку. Повірте, така стратегія більш продуктивна, ніж активна агресія, яка тільки спровокує різку відмову або гру в хованки з боржником.
3
Зустрівшись, поцікавтеся проблемами, що виникли у вашого знайомого. Цілком можливо, що у нього вже з'явилася можливість повернути вам борг або ви разом зможете домовитися про реструктуризацію боргу. Тобто про повернення на інших умовах або в інші терміни, по частинах. Адже вам все одно доводиться чекати? Так вже краще погодитися на розстрочку, ніж попрощатися з переданої сумою.
4
У разі невдалих переговорів, неможливості проведення такої зустрічі або отриманні відмови в поверненні ваших коштів, приступайте до наступного кроку. Складіть лист-нагадування про борг, яке слід направити адресату з повідомленням про вручення. У ньому опишіть умови позики, вкажіть термін передбачуваного розрахунку і повідомте про намір звернутися до суду. Цілком можливо, що така обіцянка може прискорити вирішення питання, мало хто хоче розлучитися з майном за рішенням суду. Ваш лист має бути написано в коректній формі та містити тільки необхідні відомості, без погроз і образ. Оскільки воно стане в нагоді вам для пред'явлення в процесі розгляду позову як доказ ваших спроб вирішити суперечку мирним шляхом.
5
Останнім законним способом повернення боргу є звернення з позовною заявою до суду. Тому, якщо вичерпані всі інші можливості і результат ваших зусиль нульовий, вирушайте з позовом в найближчий судовий ділянку, не забувши докласти всі наявні у вас докази факту угоди позики (боргову розписку, показання свідків, лист-повідомлення і т.д.).