Як тримати мікрофон.

Мікрофон - засіб посилення звукового сигналу, як правило, голоси. Існує кілька типів мікрофонів, залежно від способу кріплення: радіомікрофон може бути зафіксований на комірі або безпосередньо біля рота і не вимагає особливої уваги під час промови чи співу. Але більшість мікрофонів заточені під фіксацію в руці і вимагають певних умов для правильної роботи.
Інструкція
1
Положення руки на мікрофоні не має принципового значення. Важливо тільки, щоб вам було зручно, а рука не затікала і не напружувалася. Форма мікрофона спеціально заточена під руку і тому особливих перешкод в цьому питанні виникнути не повинно. Тримаючи мікрофон у руці, співак має велику мобільність і може вільно переміщатися на сцені, виконувати прості хореографічні елементи. Однак під час виконання важливо стежити, щоб відстань від губ до мікрофона було досить малим, щоб звук повністю вчувався. У той же час не притискайте мікрофон занадто близько. В іншому випадку можуть з'явитися зайві призвуки, характерні акценти на глухих, на кшталт «п» «ф» і аналогічних.
2
Набагато зручніше в плані контролю за гучністю спеціальна стійка. Встановіть мікрофон в ній і налаштуйте коліна таким чином, щоб головка була на рівні ваших губ. У такому положенні вам не доведеться постійно контролювати положення мікрофону і відстань між ним і губами. Однак ви вже не зможете активно пересуватися, зокрема, повертати голову. Такий варіант підходить для співаків, руки яких зайняті іншим інструментом, наприклад, гітарою або синтезатором.
3
Відстань між головкою мікрофону і губами має бути приблизно 1-3 см. Оптимальна відстань визначається чутливістю і моделлю мікрофона, а також силою вашого голосу і особливостями фізіологічної будови. Зафіксуйте мікрофон на такій відстані, щоб корисний звук повністю вчувався, а звуки дихання і акценти на глухих приголосних не були надто яскравими. У такому положенні тримайте мікрофон під час виконання або виголошення промови.
Деякі люди піддаються непотрібному хвилювання, виступаючи на публіці. Але коли доводиться використовувати ще й мікрофон, емоції посилюються. Щоб заспокоїтися, потрібно дізнатися основні правила роботи з пристроєм.
Інструкція
1
Постарайтеся заздалегідь дізнатися, як включається мікрофон. Щоб перевірити, чи працює він, не бийте по ньому пальцем і не кажіть «раз-раз» - краще привітайтеся з публікою. Це буде доречніше, а по їх реакції відразу зрозумієте, чують вони вас чи ні.
2
Тримайте мікрофон правильно: всі пальці повинні стикатися з ним, але не намагайтеся обхопити його долонею. Чи не відкопилюватися мізинець, опустіть і розслабте лікоть. Відстань між губами і мікрофоном має дорівнювати трьом пальцям. Призначте долоню ребром до губ і орієнтуйтеся на безіменний палець. Не тримайте мікрофон ближче, щоб не виходили малоприємні звуки від букв «б» і «п». Не тримайте пристрій занадто далеко, інакше голос буде негарним. Дотримуйтесь дистанцію протягом усього виступу, зберігаючи її при нахилах і рухах голови.
3
Дізнайтеся заздалегідь, де знаходяться динаміки. Намагайтеся не направляти мікрофон в їх сторону, щоб не вийшов різкий несамовитий звук. Якщо захопилися і не помітили, як вийшла така ситуація, направте мікрофон в інший бік, і звук припиниться.
4
Якщо у вас невеликий досвід роботи з мікрофоном , намагайтеся менше рухатися. Ви можете заплутатися в довгому шнурі і спіткнутися. Якщо почнете переміщатися, неробочий рукою (в якій немає мікрофону) притримуйте і направляйте шнур в сторону.
5
Репетируйте виступ вдома, використовуючи як мікрофона банан, до якого можна для реалістичності прикріпити шнурок. Навчіться правильно тримати «мікрофон» - потренируйтесь перед дзеркалом, щоб виглядати красиво. Ходите по кімнаті, витончено поправляючи шнур і не втрачаючи візуального контакту з «аудиторією».
6
Підійдіть після репетиції до організаторів і попросіть включити пристрій. Походіть з ним по сцені, звикнете до відчуттів, знайдіть кнопку включення. Поговоріть в нього, щоб звикнути до свого голосу, який чути з динаміків.