Як знайти Сатурн.

Кожна планета Сонячної системи унікальна і викликає не тільки науковий інтерес, а й щось на зразок сусідського цікавості у любителів астрономії. Сатурн привертає увагу своїми кільцями, гігантським розміром, безліччю супутників. Все це можна бачити в хороший телескоп. Але пошуки на небі бувають дійсно складні через особливостей його руху навколо Сонця, зміни нахилу. І все-таки, спробувавши відшукати Сатурн навіть за допомогою пересічного бінокля, ви отримаєте невимовне задоволення!
Вам знадобиться
  • Бінокль, телескоп, різні лінзи, карта зоряного неба, компас.
Інструкція
1
В першу чергу переконайтеся, що в вибране вами для пошуку час Сатурн знаходиться в протистоянні Землі і Сонця. Протистояння означає, що Земля знаходиться між Сатурн ом і Сонцем, завдяки чому ця планета Сонячної системи добре висвітлюється і добре видна із Землі. У 2011 році, за даними сайту Realsky, протистояння Сатурн а почалося 4 квітня. Врахуйте, що протистояння Сатурн а відбуваються щорічно, з невеликим зсувом у два тижні щодо торішньої дати.
2
Виберіть час, в середньому через 40 хвилин - 1 годину після заходу Сонця. Виберіть відкрите місце, бажано вище. Шукайте планету на південному заході сутінкового неба. Спочатку це можна зробити неозброєним оком. Чим північніше ви знаходитеся, тим нижче для вас висить Сатурн над рівнем горизонту. І тому перевага в спостереженні належить південним регіонам країни.
3
Знайдіть приблизні орієнтири для пошуку Сатурн а. Для цього вам знадобиться інформація про рух Сатурн а і перетині ним відомих об'єктів зоряного неба - великих зірок будь-яких сузір'їв. Щороку ця інформація оновлюється на спеціалізованих астрономічних ресурсах. Наприклад, в липні 2011 року Сатурн потрапляє в поле сузір'я Діва і дуже близький до її гамма-зірці, іменованої Порріма. Тобто зірка і планета з точки зору спостерігача із Землі знаходяться поруч у межах 1/4 градуса. Це нечасте явище дуже красиво, крім того, є хорошим орієнтиром.
4
Знайдіть Сатурн тепер в бінокль або телескоп. Навіть невеликий бінокль дозволяє побачити кільця Сатурн а у вигляді легких хмарних скупчень з боків. Телескоп розміром 60-70 мм дозволить розгледіти диск планети в оточенні кілець, і навіть тінь планети на кільцях. Звичайно, чим потужніший телескоп, тим краще. Для вивчення хмарних скупчень Сатурн а беріть телескоп з розміром апертури 100 мм, а для більш детального вивчення планети - 200 мм, що дозволить спостерігати пояса, зони, темні і світлі плями на планеті, а також деталі будови кілець Сатурн а.
Зверніть увагу
За даними того ж Realsky, липень - останній хороший місяць для спостереження Сатурна цього року. Хоча протистояння Сатурна закінчиться 14 жовтня 2011, вже після липня її важко буде спостерігати - до наступного року з планетою можна попрощатися.
Корисна порада
Пам'ятайте, яскравість Сатурна постійно коливається. Так як у відображенні сонячного світла беруть участь і кільця планети, то, отже, яскравість залежить і від кута нахилу Сатурна. У період, коли кільця знаходяться в максимальному розкритті, видимий блиск планети більше, ніж коли вони повернені ребром.