Як шити потайним швом. підгин хустки ручної шов.

Сама назва потайного шва говорить про те, що він не має бути видно ні з виворітного, ні тим більше з лицьового боку. Він ніби ховається між складками тканини. Найчастіше такий шов використовується при обробці низу виробу, особливо якщо ви шиєте легке плаття. Потайним швом можна з'єднувати вручну деякі частини виробу, наприклад, при виготовленні м'якої іграшки. Основна частина іграшки при цьому сточується звичайним машинним швом по виворітній стороні, після чого іграшка вивертається на лицьову сторону і набивається. Виникає необхідність закрити отвір так, щоб шов не був помітний, і найдоречніше в цій ситуації саме потайний шов.
Вам знадобиться
  • Виріб для обробки
  • Нитки під колір тканини і відповідні їй по товщині
  • Голка по товщині ниток
  • Праска
Інструкція
1
Зріз вироби можна обробити оверлоком або обмітати вручну, але якщо тканина не дуже сипуча, то можна цього і не робити. Підігніть край вироби на 0.7-1 см і накидали згин, щоб він вийшов рівним. Можна також згин запрасувати.
2
Підігніть згин вдруге приблизно на таку ж відстань і знову замітає або заутюжьте. «Поле діяльності» готове, можна починати обробляти виріб потайним швом . Виконується він в 1 нитку, як і багато інших ручні шви.
3
Введіть голку всередину підгину, ближче до його верху, і виведіть її між підгинанням і основною частиною виробу. Простягніть нитку і сховайте в підгин вузлик. Потайний шов дуже схожий на шов «козлик», тільки стежки закриті підгинанням. Сховавши вузлик, введіть голку в основну частину виробу на відстані 5-7 мм від першого проколу. Візьміть голкою 1-2 нитки позаду проколу і виведіть голку на виворітну сторону основної частини виробу.
4
Введіть голку в підгин на відстані 5-7 мм від проколу на основній частині виробу, точно так же захопіть 1-2 нитки позаду проколу, виведіть голку між підгинанням і основною частиною виробу і простягніть нитку. Таким чином шийте до кінця підгину. Якщо необхідно закріпити нитку і втягати нову, закріплює її декількома короткими стібками в тій частині підгину, який замикається з основною частиною виробу. Вузлик нової нитки ховайте в підгин точно так само, як ви це робили на початку шиття.
5
Якщо вам потрібно, наприклад, відремонтувати м'яку іграшку або закрити отвір після набивання, зробіть це таким чином. Введіть голку в згин шва з виворітного боку, прямо в згин. Вузлик залиште в згині. Введіть голку в згин шва іншої деталі, захопіть по згину 1-2 нитки позаду проколу, виведіть голку в отвір і затягніть стібок. Введіть голку в згин шва першої деталі, точно так же захопіть кілька ниток позаду проколу, виведіть голку і простягніть нитку. Так шийте до кінця зашпаровується шва. Закріпіть нитку, зробивши кілька дрібних стібків по згину шва.
Зверніть увагу
Стежки не повинні бути занадто стягнутими, але при цьому підгин повинен примикати до основної частини виробу досить щільно.
Корисна порада
Чим дрібніше будуть стібки - тим краще вийде потайний шов.