Як зробити маленьку ракету.

Техніка пап'є-маше цінна своєю універсальністю. З шматочків паперу і клею можна зробити практично все - від іграшок до меблів. Чи не замахуючись на масштабні споруди, пропонуємо вам зробити невелику, але дуже симпатичну іграшку - різнокольорову ракету для вашої дитини.
Інструкція
1
Насамперед намалюйте ракету на папері. Продумайте, якою має бути її форма, щоб схожість з ракетою залишалося, але зайві деталі не утруднювали роботу. Зазвичай для іграшкової машини досить основний конусоподібної форми і «хвоста», а кабіни, двері та інші дрібні деталі краще не ліпити об'ємними, а намалювати на готової поделке.
2
Каркас можна зробити двома способами. Якщо ракета більшу частину часу буде стояти на полиці, основу для неї можна зробити з товстої жорсткої дроту. Зробіть п'ять-шість кілець різного розміру, розташуйте їх по зростаючій в горизонтальній площині на рівних проміжках і скріпіть вертикальними дротяними прутами. Готовий каркас оберніть скотчем по всій поверхні.
3
В тому випадку, якщо ракета буде систематично відправлятися в політ (а значить - м'ятися дитиною), її остов не варто залишати порожнім. Форму ракети зліпіть з зім'ятою папери або харчової фольги (вона дозволить домогтися більш чітких форм). Паперову заготовку теж скріпіть скотчем.
4
Добийтеся максимально рівній поверхні каркаса за допомогою паперклею - його фактура нагадує пап'є-маше, але дозволяє працювати як з пластиліном, заліплюючи все ямки та вибоїни. Залиште іграшку до повного висихання паперклею.
5
Тонку папір розірвіть на дрібні шматочки і розділіть на дві рівні частини. Одну з них невеликими порціями відправляйте розмокати в миску з клеєм ПВА (або клейстером з крохмалю).
6
Обклейте підсохнула ракету першим шаром паперу, змоченою клеєм, другий шар повинен складатися з шматочків, які на секунду-дві поринули в чисту воду. Чергуйте верстви, поки їх загальна кількість не досягне восьми.
7
Візьміть серветки або паперові рушники і, розірвавши на шматочки, занурте в воду. Покрийте ними всю ракету в два-три шари так, щоб попередні шари не просвічували.
8
Після того, як пап'є-маше висохне (на це потрібні, як мінімум, добу), його можна розфарбувати акриловими або гуашевими фарбами, намалювати ілюмінатори і зірки на боках ракети. Фарбу можна наносити пензликом або, для більш рівномірного кольору, поролоновою губкою. Якщо у вас є аерограф, використовуйте його. Зверху можна покласти шар лаку, щоб фарба не обсипалася і не вицвіла з часом.