Як ловити судака.

Судак - крупна окунеобразних риба, що досягає довжини 50 см в аматорських уловах. Він мешкає в основному в крупних річках, чистих озерах і водосховищах. Має загострене рило і подовжене тіло. Як його ловити?
Інструкція
1
Судак ловиться в травні - листопаді, якраз по закінченні нересту. Влітку його можна ловити на зорі, як ранкової, так і вечірньої. Якщо погода прохолодна, то його можна ловити і вдень. Шукати судака краще біля річкових перекатів, у стрімчастих берегів, на проточних ділянках озер, ставків та водосховищ, на піщаних косах і нижче гребель, в зонах водоскиду.
2
В якості приманки на судака добре йдуть дрібні живі рибки (бичок, піскар, голець, гольян), невеликі жаби і черви, що поміщаються в гратчасті і сітчасті годівниці з отворами. Відмінними приманками для судака є також коливні, пірнаючі обертові блешні. До початку нересту ранньою весною і восени на блешні судак ловиться досить успішно.
3
При використанні закідушек і донних вудок як наживка беруть маленьких рибок-живців, чіпляють за спинку на однопіддівних і двуподдевние гачки.
4
Влітку котушкові донні вудки оснащують волосінню 0,5-0,6 мм, поводками 0,2-0,3 мм завтовшки, гачками однопіддівних №6 або №7 та грузіламі, які підбирають з урахуванням швидкості течії води у водоймі і довжини волосіні. Протягом сезону судак клює по-різному. Влітку він клює рідко з усилениями під час похолодань води, до осені клювання піднімається до максимальних відміток, а з кінця вересня і до самого льодоставу - припиняється, поступово знижуючись.
5
При лові судака спінінгом блешню слід закидати так, щоб вона опускалася до кам'янистому або піщаному дну, а потім піднімалася над ним від різкого ривка і велася вздовж дна на невеликій швидкості. Час від часу лісочку потрібно смикати, щоб приманка ворушилася. Покльовка судака досить різка. Може скластися таке враження, що гачок за щось зачепився. Підсічку для гарантії роблять дуже різко і якнайсильніше - тоді гачок напевно уп'ється рибині в тканину рота.
6
Відразу ж після підсікання судака діяти потрібно швидко. Інакше він може заплутати волосінь під час ривків, завівши її за якусь корч або інший підводний предмет. Крім цього судак швидше втомлюється при прискореному підтягуванні. Під кінець він зовсім вимотується і практично не пручається, а витягнений з води він і зовсім стає сумирним.