Як вставити вікна в будинок. вставити дерев'яні вікна в будинку.

Все частіше сьогодні власники міських квартир замінюють старі дерев'яні вікна на сучасні пластикові. Але в сільському будинку або в скоромної дачної споруді органічніше виглядатимуть все-таки дерев'яні конструкції. Дерево завжди асоціюється у нас із затишком, теплом, красою, високою екологічністю. Як правильно вставити дерев'яні вікна в будинок?
Вам знадобиться
  • - віконний блок;
  • - цвяхи;
  • - молоток;
  • - спеціальні йоржі;
  • - клини;
  • - утеплювач;
  • - віконна фурнітура.
Інструкція
1
Купуючи дерев'яні віконні блоки, в першу чергу звертайте увагу на відповідність якості деревини ГОСТу. Вона повинна виключати шорсткості, задирки, бути гладкою. Пам'ятайте: серцевина дерева для виготовлення вікон використовуватися не повинна, тобто деревина для вікон вибирається без візерунка концентричних річних кілець.
2
Віконний блок включає: коробку, фрамуги (стулки), кватирку, підвіконну дошку і конструкцію зливу. Способів відкривання стулок два: «з наплавом» - відкриття всередину, «без наплаву» - назовні. Вікно включає в себе також скло, фурнітуру, ущільнювачі і т.д. Скління буває одинарним, подвійним, потрійним.
3
Віконні стулки на коробку навішують на пластинчасті петлі різних конструкцій. Є роз'ємні, нероз'ємні петлі. Стрижень шарніра в одних виймається, в інших - ні (т.зв. «вколотив» стрижень). Виймається стрижень зручний там, де немає можливості підняти стулки вікон. При цьому навішують або знімають стулки, витягши стрижень з шарніра петлі.
4
Віконні стулки замикаються або віконними шпінгалетами, або ручками зі спеціальним запірним пристроєм. Коли ви переконаєтеся в тому, що стулкам нічого не заважає відкриватися і закриватися, закріпіть коробку сталевими йоржами в отворах цегляних стін, цвяхами - в отворах дерев'яних.
5
Рівність навішування стулок вікна забезпечується рівністю пластинок петлі. Кріпляться вони шурупами, які утапліваются в дерево вікна врівень з поверхнею пластинки.
6
Порожній простір між стіною і коробкою, яке раніше конопатили клоччям, заповніть монтажною піною. У цій процедурі обов'язково встановити розпірки, які можна прибрати тільки після остаточного затвердіння піни.
7
Відливи прикріплюються із зовнішнього боку віконного отвору - на всю ширину заглиблення віконної коробки в стіну. Підвіконня (звичайна їх ширина - 25-30 см, а товщина - 3-4 см) встановлюються зсередини так, щоб торці були закладені в стіни по 4-5 см з кожного боку. Спочатку підвіконна дошка закріплюється за допомогою клинів, потім знімається для прокладки утеплювача і встановлюється остаточно. Проріз завчасно вирівнюється в нижній частині вапняно-гіпсовим розчином (якщо ви виявите нерівність її поверхні).
8
Щоб вікно виглядало красиво, зазор між віконною коробкою і обшивкою стіни ховають під лиштвою. Їм обрамляється верхня і бічні сторони вікна . В одному будинку вікна оформляють лиштвами одного стандарту, з однаковим профілем. Їх вертикальність і горизонтальність вивіряють за допомогою схилів і рівнів, а до віконної коробки прибивають цвяхами, відстань між якими визначають у 10-12 см.
Зверніть увагу
Віконні блоки переважно монтувати до початку чистових оздоблювальних робіт в будинку: фарбування, обклеювання шпалерами і т.д.; Щоб забезпечити відведення вологи у віконному блоці, в нижньому бруску вікна і бруске під фрамугою роблять невеликі прорізи.
Корисна порада
Якщо коробка розмістилася у віконному отворі з невеликим перекосом, її можна вирівняти, вбивши підібрані за розміром дерев'яні клини між стіною і коробкою. Тільки після цього можна навішувати стулки.