Як підвищити урожай картоплі.

Для підвищення врожаю картоплі необхідно правильно підготувати землю, вибрати хороший посадковий матеріал і дотримуватися агротехніку. Вона полягає в своєчасних поливах, підгодівлі мінеральними і органічними добривами, розпушуванні і окучивании. Якщо дотримуватися цих нехитрих правил, можна отримати з ділянки в кілька соток урожай, здатний рік годувати сім'ю з трьох осіб.
Вам знадобиться
  • - грунт;
  • - добрива;
  • - посадковий матеріал;
  • - вода;
  • - лопата;
  • - лійка.
Інструкція
1
Перекопайте з осені землю, де збираєтеся вирощувати картоплю. Приберіть рослинні залишки врожаю цього року, окропити ґрунт інтавір або іншим засобом від шкідливих комах. Перевірте кислотно-лужний баланс ґрунту. Желателен pH не вище 5,5, якщо кислотність вище - внесіть вапно.
2
Чи не вирощуйте картоплю декілька років поспіль на одному місці. Як і будь-яка городня культура, з грунту він виносить одні й ті ж корисні речовини, в результаті спостерігається дисбаланс, навіть незважаючи на внесення мінеральних добрив. До того ж, вирощуючи овочі на одних і тих же ділянках, ви тим самим підвищуєте ризик зараження властивими увазі хворобами. Добрими попередниками картоплі є капуста, буряк і сидерати.
3
Внесіть під осінню перекопування ділянки подвійний суперфосфат з розрахунку 500 г на сотку. Якщо не проводили вапнування, допускається і внесення органічних добрив, зокрема - перепрілого гною. Фахівці радять його не шкодувати: хороший урожай картоплі дасть тільки земля, багата органікою. Тому вони рекомендують 250-300 кг на кожну сотку. Безумовно, вносити органіку можна і безпосередньо під посадку, але, на жаль, в цьому випадку підвищується ризик захворювання паршею.
4
Підготуйте грунт перед весняної посадкою. Перекопайте її на глибину штиря лопати і краще - з оборотом пласта. Не турбуйтеся, що органічні добрива частково опиняться на поверхні, з першим же поливом або дощем поживні речовини підуть вглиб. Додайте аміачну селітру з розрахунку по 1 кг на сотку. Її можна не закладати в землю, а розкидати по поверхні. Як тільки картопля дасть сходи - підгодуйте рослини золою, присипаючи пристовбурні кола з розрахунку 20 г золи на кожен кущ. Через 20 днів проведіть позакореневе підживлення макро- і мікроелементами, змішавши 40 г сечовини, 10 г калійних добрив 150 г суперфосфату і 1 г мідного купоросу з 10 л води. Даної кількості підгодівлі достатньо на 1 сотку посадок картоплі . Вона захистить рослини від хвороб, а також дозволить отримати більш лежкие коренеплоди високих смакових якостей і рівної форми.
5
окучьте картопля, коли пагони досягнуть приблизно 20 см. Але намагайтеся це робити акуратно, не пошкодивши кореневу систему. Перед підгортанням має сенс підгодувати органічними добривами, особливо якщо органіка вносилася разом з осінньою перекопкой. При посушливій погоді поливайте цю городню культуру, але пам'ятайте, що надлишок вологи для неї навіть небезпечніше, ніж недолік. Знайте міру з поливом, дотримуйте агротехніку, і ваш урожай картоплі буде вище, ніж у попередні роки.
Якщо з року в рік ви вирощуєте картоплю на одному і тому ж ділянці, то рано чи пізно помітите, що його врожайність помітно впала. Зібрати великий урожай великої картоплі можна. Для цього не обов'язково купувати дороге добриво і проводити багато часу на ділянці.
Інструкція
1
Підвищити урожай картоплі допоможе попереднє проростання клубней.За місяць до висадки помістіть бульби в темне приміщення на 6-7 днів. Температура повітря в приміщенні повинна бути не менше 20 градусів. Потім перенесіть бульби в світле прохолодне місце, де температура не вище 10 градусів і залиште їх там до висадки. Пророщувати картоплю зручніше в дерев'яних ящиках або поліетиленових пакетах, рівномірно розклавши бульби. Якщо ви користуєтеся пакетами, то зробіть в них отвори діаметром в 1 см і на відстань 10 см один від одного. Плюсом пророщування є те, що відразу видно які бульби проростуть, а які можна отбраковать ще перед посадкою.
2
Ще один спосіб збільшити урожай - це обробка бульб мікроелементамі.За кілька днів до висадки опустіть бульби в корисний розчин на 20-30 хвилин. Для приготування розчину використовуйте сульфат цинку (10 г на відро води), борну кислоту (5 г на відро), марганцівку (1 г на відро) або мідний купорос з розрахунку 10 г на відро води. Цими ж розчинами можна поливати молоді кущі картоплі.
3
Один з найлегших способів отримати хороший урожай картоплі - це його вирощування в сіні. Це, мабуть, найлегший спосіб вирощування, так як не вимагає копання землі, підгортання, додаткової прополки та обробки під час роста.На рівну, незорану землю покладіть пророщені бульби картоплі на відстані в 30-40 см друг від одного. Далі закрийте бульби сіном і сухим листям, шаром не менше 30 см. Сіно, повільно перегниваючи, дає поживу різним мікроорганізмам і добре зберігає тепло і вологу.
Зверніть увагу
Для вирощування картоплі можна підготувати сіно з будь-якої трави, що росте на полях. Якщо підготувати сіно самостійно у вас немає можливості, то запитайте його у сусідів тримають худобу або купіть. Підійде і торішня картоплиння.