Як вирощувати правильно квіти.

Для розбивки клумби необхідно вибрати помірно сонячне трохи піднесене місце. Якщо ділянка має схил, бажано розміщувати квітник поперек нього. Квіти однаково погано ростуть на важких глинистих і бідних піщаних ґрунтах, тому друга важлива справа для їх правильного вирощування - додання грунті необхідної структури.
Вам знадобиться
  • - план ділянки;
  • - грунт;
  • - добрива;
  • - посадковий матеріал;
  • - вода;
  • - лопата;
  • - лійка.
Інструкція
1
Внесіть річковий пісок, щоб поліпшити структуру важкої глинистого грунту. Цей захід забезпечить циркуляцію повітря, необхідного для коренів рослин, а також знизить застій води, якщо літо виявиться занадто дощовим. При грунтових водах, що проходять близько до поверхні, що досить характерних для глинистих ґрунтів, слід підняти квітник над рівнем землі. Легкі малородючі грунти потребують додаванні глини. Завдяки цьому матеріалу поживні речовини, що вносяться під квіти, не будуть так швидко вимиватися в нижні недоступні для рослин шари грунту. А посушливим літом вам не доведеться поливати свій квітник кожен день. Торфовища, швидше за все, потребують вапнування. За рідкісним винятком, вони мають високий рівень pH, що негативно впливає і на розмір квітів, і на тривалість цвітіння.
2
Вsберіте квіти, які хотіли б бачити на клумбі. Ви можете зробити моноцветнік, засудив всю площу одним видом, наприклад, чорнобривцями, петунією або бегонією. У цьому випадку намагайтеся вибирати рослини, квітучі максимально тривалий час - буквально, з червня до самих заморозків. Як варіант - вибрати квіти одного виду, але декількох забарвлень. Класичні клумби увазі наявність квітів різної висоти, форми, забарвлення і часу цвітіння. Підібравши відповідні види, можна домогтися постійного радує око різнобарв'я.
3
Намітьте план посадки квітів. Як правило, високі - висаджують в центрі, а чим нижче - тим ближче до краю. Як бордюр для квітника доречно вибрати почвопокривні рослини, наприклад, декоративні мохи, які можуть надати клумбі відсутні штрихи і особливу елегантність. Намагайтеся спеціально не планувати поєднання на одній невеликій ділянці багаторічних і однорічних рослин. Однорічники можуть підсаджуватися після того, як стало ясно, що якісь з багаторічних квітів не перезимували - щоб не було неприємних порожніх плям.
4
Підготуйте землю. Перекопайте на глибину штиря лопати, внесіть органічні та комплексні мінеральні добрива, рясно полийте. Висаджуйте коріння або бульби багаторічників відразу, як температура повітря прогріється до 10-15 градусів. Особливо це важливо для таких цибулинних, як тюльпани, нарциси, гіацинти, які цвітуть у травні. Агротехніка догляду за багаторічними квітами зводиться до поливу, розпушування та внесення добрив. Свіжий гній всім видам квітів протипоказаний, у них відразу ж згорить коренева система. Краще вносити перегній або компостну землю. Також клумби непогано удобрювати настоєм зброджених бур'янів і золою.