Як годувати британських кішок.

Основне правило годування британської кішки полягає в тому, щоб враховувати її індивідуальні особливості. Знання загальних рекомендацій має поєднуватися з вивченням особливостей і звичок саме вашого вихованця. У цьому випадку ви зможете забезпечити домашньої улюблениці якісне і повноцінне харчування і не завдавши шкоди її здоров'ю.
Вам знадобиться
  • Годівниця для їжі
  • Напувалка
  • Натуральні м'ясні та молочні продукти
  • Крупи
  • Рослинні масла
  • Вітаміни та пророщена трава
Інструкція
1
Відмовтеся від звички годувати свою британську кішку з рук і в недозволений час. Раз і назавжди введіть строгий розпорядок годування, який повинні будуть дотримуватися всі мешканці вашого будинку. На цьому етапі саме складно - переконати самих жалісливих домочадців, що оптимальний режим харчування для кішки полягає в триразове прийнятті їжі, а не в можливості в будь-який момент отримати ласий шматочок.
2
Постарайтеся побудувати розпорядок дня таким чином, щоб годування тварини і ваше прийняття їжі проходили приблизно в один час, - це забезпечить найбільш комфортну ситуацію і для тварини, позбавленого спокуси, і для вас: ви отримаєте можливість спокійно куштувати їжу, не відволікаючись на прохальний погляд британця.
3
Приділіть особливу увагу складанню збалансованого раціону. Щоб правильно годувати британську кішку, необхідно знати, що із загальної кількості їжі, яку вона отримає за день, 70% його повинна становити вода, 15% - білкові елементи, 12% має припадати на жир, а на вуглеводи і мінеральні речовини - по 2 і 1% відповідно. Керуючись цими цифрами, вводите в раціон м'ясні продукти, рибу, субпродукти, рослинні масла, геркулес. Цей крок вимагає від вас особливої уважності, так як надлишок або недолік будь-якого з перерахованих елементів може привести до виникнення захворювання. Так, надмірне споживання риби (більше 10-15% від добового раціону) призводить до утворення сечокам'яної хвороби. Можна годувати британську кішку різноманітними молочними продуктами, - такими як сир невеликий жирності, сметана, ряжанка.
4
Візьміть за правило стежити за станом їжі. Вона не повинна бути надмірно гарячої або холодної. Оптимально годувати британську кішку їжею, яка зберігає кімнатну температуру. Після завершення трапези заберіть залишки і викиньте їх: ні в якому разі не змішуйте нову їжу зі старою!
5
Подбайте про додаткові поживних елементах і придбайте в зоомагазині спеціальну траву, щоб британська кішка могла її пожувати. Альтернативний варіант - вітаміни - може мати місце, однак не буде настільки дієвим.
6
Щоб правильно годувати британську кішку, пам'ятайте про те, що представники даної породи відчувають гостру потребу у вітамінах, які відносяться до групи B. Визначити їх необхідну кількість дозволяє вимірювання ваги вихованця. Уникайте введення в раціон їжі, надмірно насиченої мінеральними солями. Ще одна пропорція, дотримання якої має стати для вас непорушною заповіддю - співвідношення кальцію і фосфору: кішка повинна отримувати їх рівній кількості.
7
Визначтеся, чи будете ви годувати кішку готовим кормом. Якщо так, то слід відразу привчити її до чергування домашньої приготовленої їжі і сухого корму. Проте ні в якому разі не можна годувати британську кішку виключно готовою їжею із зоомагазину! Знайдіть можливість самостійно займатися формуванням трапези вашого вихованця, і він буде радувати вас своїм здоров'ям багато років.
Зверніть увагу
Для збільшення ваги вихованця найкраще годувати кішку м'ясними продуктами, особливо яловичиною. Сухий корм краще по максимуму виключити.