Як зробити скриню з картону. Як зробити піратський скриню своїми руками.

Предмети для прикраси будинку в ретро-стилі останнім часом дуже актуальні. Штучно зістарені рамки для фотографій, годинник, комоди можна знайти на сторінках журналів про інтер'єр. Щоб не витрачати на них кругленьку суму, можна спробувати створити такий аксесуар своїми руками. Посильним завданням для початківців майстрів стане скриню .
Інструкція
1
Знайдіть відповідний картон для падлюка. Для коробки краще брати максимально жорсткий, щільний, здатний зберігати форму і витримати навантаження складених у нього речей. Для кришки, навпаки, ідеальним буде гнучкий картон. Щоб компенсувати його недостатню товщину, можна взяти два-три листа і після викроювання склеїти їх між собою.
2
Прямо на картоні накресліть викрійку майбутнього скриню а. Його заснування являє собою розгортку прямокутного паралелепіпеда без верхньої частини. Накресліть один великий прямокутник і розділіть його на три рівні частини - це передня і задня стінки скриню а, а також його дно.
3
З боків центрального прямокутника прірісуйте по квадрату, сторона якого дорівнює висоті скриню а. Кожен з квадратів забезпечите клапанами, які допоможуть з'єднати їх з передньої і задньої стінками під час збірки.
4
Кришка вироби повинна бути довше дна скриню а в 1,5-2 рази - цей прямокутник необхідно буде зігнути під час склеювання. Малюючи бічні сторони кришки (кожна з них - півколо), ви закладаєте форму кришки і ступінь опуклості. На клапанах бічних сторін зробіть насічки до їх підстави і видаліть кожен другий вийшов фрагмент.
5
Вирізуйте деталі макетним ножем. Не обов'язково намагатися прорізати всю товщину картону за один раз. Приклавши лінійку, проводите вістрям по одній і тій же лінії без особливих зусиль три-чотири рази.
6
За картонній викрійці виріжте тканинну «оббивку» для внутрішньої сторони скриню а. Можна використовувати будь непрозорий матеріал, що підходить вам по фактурі і малюнку.
7
По периметру кожної зі сторін скриню а зробіть витіюваті бортики, використовуючи для цього паперклей. Залиште заготовку сохнути щонайменше на 12 годин.
8
Розфарбуйте всі паперові деталі. Якщо вони великі, використовуйте для цього валик або аерозольну фарбу, в іншому випадку підійде і звичайна жорстка кисть (з щетини або синтетики). Нанесіть основне покриття світло-коричневим (перший шар) і темно-коричневим акрилом. Потім на опуклі борти за допомогою сухої поролоновою губки нанесіть золотистий колір. Торкайтеся нею злегка і до поверхні фарби, і до скриню у, щоб позолота здавалася витертий або обсипалася.
9
Фарбу по всій площі покрийте кракелюрний лаком. Він утворює невеликі тріщини, що додасть речі зістарений вигляд.
10
Наклейте на внутрішню сторону деталей тканинну підкладку, залишаючи непроклеєного місця, де будуть розташовуватися клапани. Потім зберіть весь скриню і прикріпіть остаточно шматочки матеріалу всередині.
Скриня - це ексклюзивна річ, яку нечасто зустрінеш в сучасному будинку. Він може використовуватися для зберігання іграшок або просто бути декоративним елементом інтер'єру. Якщо вас цікавлять подібні предмети, можна спробувати зробити скриню самостійно з коробки або пінополістиролу.

Як зробити скриню з коробки

Напевно у кожного бажаючого зробити скриню своїми руками в господарстві знайдеться підходяща коробка. Якщо ви вже знайшли таку коробку, можна приступати до роботи. Для початку расчертите майбутній скриню. При цьому слід накидати півкола на менших сторонах коробки і дві лінії, які будуть її оперізувати. Потім візьміть ніж і акуратно зріжте все зайве по верхній лінії і з декількох сторін по нижній лінії. Кришку скрині зробіть з листа картону оптимальної ширини. Закріпіть її на петлі канцелярським фіксатором. Цілком можливо, що для цих цілей доведеться використовувати пластикові гайки і гвинти з дитячого конструктора. Обов'язково з'єднайте лист кришки з картонною смужкою спереду. Це краще зробити клеєм. Після цього самостійно виконайте декор, що імітує наявність залізних кайданів. Для цього на кришку знадобиться приклеїти картонні смужки чорного кольору. Ну і звичайно, не забудьте про те, що у кожного скрині повинні бути ручки і замок. До речі в такий скриню з коробки не рекомендується складати занадто важкі предмети.

Сундук з пінополістиролу своїми руками

З листа пінополістиролу може вийти дуже цікавий скриню, який стане гідною прикрасою вашого інтер'єру. Спочатку накресліть на папері схему з вибраними розмірами деталей і відповідними пропорціями. Кришка майбутнього скрині не повинна бути плоскою. Краще всього, якщо вона буде складатися з таких деталей, як бічні частини по ширині та довжині і верхівка. Попередньо наріжте необхідні частини. Бажано краю верхньої деталі кришки і боковин вирізати під кутом для нормального з'єднання. Після нарізки елементів переконайтеся в тому, що ваші розрахунки виявилися правильними і скриня виходить рівним. Ретельно прорисуйте на поверхні пінополістиролу прямі лінії, що створюють імітацію дощок. Робити це потрібно викруткою. Нехай малюнок деревини буде завдано вигнутими лініями. Пофарбуйте внутрішню поверхню скрині чорною фарбою, а зовнішню - фарбою коричневого кольору. Постарайтеся не використовувати фарбу з балончиків, оскільки матеріал може деформуватися. Після повного висихання деталей їх необхідно склеїти силіконовим клеєм. Коли клей підсохне, намалюйте металеву оббивку золотою фарбою по краях скрині. Поверхня готового виробу можна обклеїти скельцями або черепашками.