Як відрізнити автомат від варіатора. Як дізнатися варіатор або автомат.

При покупці автомобіля майже кожен автолюбитель встає перед вибором: яку вибрати коробку передач - механічну або автоматичну ? І якщо вибір залишився за автоматичною коробкою, то це буде звичайний автомат або варіатор? Є кілька принципових моментів, які дозволять відрізнити автомат від варіатора і зробити правильний вибір.
Інструкція
1
Щоб зрозуміти принципові відмінності класичної автоматичної трансмісії від варіатора, спробуємо розібратися в їх устройстве.Основной компонент класичної автоматичної коробки передач (АКПП) - це гідротрансформатор, який відповідає зчепленню механічної коробки передач, безпосередньо виконує функцію перемикання швидкостей, і робить це своєчасно, що, безсумнівно, зменшує знос двігателя.Автоматіческая трансмісія також оснащена механізмом вибору режиму руху, вузлом управління і контролю і, власне, коробкою передач.
2
Варіатор-це різновид автоматичних коробок передач.Отлічітельной особливістю цієї трансмісії є відсутність фіксованих ступенів, тут немає першої, другої, третьої і т.д. передач, він безперервно і плавно змінює передавальне число. Перемикання передач тут як такі відсутні, в результаті чого немає і поштовхів при рушанні з місця і разгоне.Варіатори володіють нескінченним числом передач, що дозволяє двигуну працювати на найбільш вигідних режимах - чи потрібна нам максимальна потужність, або, навпаки, плавність і найменший витрата палива .Тому моделі з варіатора ми відрізняє висока економічність, що поєднується з дуже пристойною динамікою.
3
Незалежно від того, яку автоматичну коробку передач вибере для себе автолюбитель - будь то класичний "автомат" або безступінчатий варіатор - він у жодному разі придбає всі переваги цього типу трансміссіі.Во-перше, різко знижується напруга водія під час руху, що збільшує комфортність їзди. Якщо колись, маючи механічну коробку передач, водій частину своєї уваги віддавав процесу перемикання потрібної передачі, то з "автоматом" всі його увага може бути зосереджена на дорозі, що забезпечує більшу безпеку двіженія.Во-друге, двигун і ходова частина автомобіля охороняється від перевантажень , що продовжує терміни його користувачами.У-третє, АКПП дозволяє автомобілю більш плавно рухатися, виключені поштовхи як при перемиканні передач, так і при рушанні з місця.
Зверніть увагу
Автомобіль з автоматичною коробкою небажано буксирувати, краще використовувати послуги евакуатора.Обслужіваніе і ремонт автолюбителю обійдеться дорожче, ніж з механічною коробкой.Авто з АКПП вимагає більшої витрати палива.