Як лікувати пролапс.

Пролапс мітрального клапана (ПМК) - це дуже поширена патологія серця, при якій слабкі стулки клапана прогинаються (або провисають) всередину лівого передсердя при систолі скороченні лівого шлуночка. Пролапс и бувають вроджені або набуті внаслідок інших серцевих захворювань. Всупереч існуючій думці, що така патологія серця невиліковна, пролапс можна і потрібно лікувати.
Вам знадобиться
  • - консультація кардіолога;
  • - аспірин;
  • - абонемент в тренажерний зал або басейн;
  • - строгий режим роботи і відпочинку.
Інструкція
1
Візит до кардіолога. Самолікування будь-якої хвороби нерідко призводить до сумних наслідків, а самолікування життєво важливих органів, таких, як серце, може закінчитися дуже сумно. Тому відразу необхідно звернутися до лікаря при появі перших таких симптомів: тяжкість в грудній клітці, особливо при диханні, запаморочення і непритомність, слабкість, задишка, аритмія. ПМК - це не критичне захворювання, і важка його форма спостерігається дуже рідко.
2
Розробляємо режим дня. Запорукою і основною умовою успішного лікування пролапса є правильний режим роботи і відпочинку. Такий режим потрібно строго дотримуватися для досягнення максимально позитивних результатів лікування. Робота і відпочинок повинні чергуватися якнайчастіше, наприклад: 2-3 години роботи і 1 година відпочинку.
3
Фізичні навантаження. Легкі фізичні навантаження не тільки не протипоказані, але і необхідні при діагнозі ПМК. Пам'ятайте, що серце потрібно гартувати і зміцнювати. Дуже ефективно цьому сприяє плавання. А от від аеробних навантажень, що ускладнюють дихання, краще відмовитися.
4
Чистимо судини. Для розрідження крові і полегшення роботи серця лікарі нерідко рекомендують приймати аспірин. Порадьтеся зі своїм кардіологом насчет даного виду лікування. Можливо, до нього є протипоказання, наприклад, хвороба шлунка або індивідуальна непереносимість.
Зверніть увагу
1. Зверніть увагу на те, що відвідування кардіолога не є одноразовим. При пролапсе потрібно регулярно бувати у лікаря і робити ЕКГ.
Корисна порада
1. Від сигарет, кави і міцного чаю краще відмовитися, якщо вам дорого своє здоров'я. 2. Більше часу проведіть на природі, гуляйте, дихайте свіжим повітрям. Лікування пролапса можливо тільки при підтримці здорового способу жізні.3. Пацієнтам з діагнозом ПМК необхідний здоровий тривалий сон (не менше 8 годин на добу), а у вихідні дні можна додатково спати вдень: 1-2 часа.4. Намагайтеся не сприймати вашу хворобу як діагноз, менше думати про ліки і можливі ускладнення. Жити з пролапсом можна довго і щасливо при дотриманні нескладних правил.