Як зробити каламутний бульйон прозорим. Як зробити щоб курячий суп не був мутний.

Мутний бульйон може бути яким завгодно смачним, але навряд чи його вид здасться комусь апетитним. Щоб зробити його прозорим, зазвичай проводять освітлення. Цей процес також називають ще й відтягуванням, так як запроваджувана в бульйон відтяжка забирає на себе тверді частинки, які роблять його каламутним.
Вам знадобиться
    • 300 г м'яса;
    • 1 яєчний білок;
    • 1 ст. бульйону.
Інструкція
1
Пропустіть м'ясо через м'ясорубку кілька разів, викладіть в окрему каструлю. Чим дрібніше буде вийшов фарш, тим краще і швидше пройде відтягування.
2
Злегка збийте яєчний білок і додайте його до перемолоти м'яса.
3
Влийте в каструлю стакан охолодженого бульйон а, посоліть і все ретельно перемішайте.
4
Дайте отриманої суміші постояти деякий час (близько 20-30 хвилин) в прохолодному місці.
5
Нагрійте, трохи не доводячи до кипіння, каламутний бульйон , який потрібно зробити прозорим.
6
Вилийте відтяжку в каструлю з бульйон ом. Дочекайтеся, поки він закипить, зніміть ложкою з поверхні піну і жир.
7
Далі варіть бульйон на слабкому вогні під кришкою від півгодини до години, поки відтяжка не завершиться і осяде на дно.
8
Зніміть каструлю з бульйон ом з вогню, дайте відстоятися. Потім процідіть його через марлю або дрібне сито.
Зверніть увагу
Після висвітлення бульйон повинен бути ароматним і прозорим, з великими краплями жиру на поверхні. Неприємний запах або дрібні крапельки жиру свідчать про те, що м'ясо для бульйону було вибрано несвіже. Вживати його в їжу може бути небезпечно для здоров'я.
Корисна порада
Для відтяжки краще всього вибирати м'ясо третього сорту (голяшку, заріз яловичини; у телятини ще й шийну частину туші). Таке м'ясо містить багато крові, яка, як і яєчний білок, добре згортається, тому краще всього підходить для освітлення мутного бульйону. Залишилася після проціджування бульйону відтяжка може бути використана для приготування страв, в яких використовується фарш (наприклад, млинці, запіканка) .Щоб надати бульйону більше смаку та аромату, спассеруйте на олії цибулю, моркву, корінь петрушки та інші коріння. Додайте пассеровку в каструлю з бульйоном разом з відтяжкою. В результаті бульйон стане не тільки прозорим і смачним, але придбає красивий золотистий відтінок.