Як виготовити ложі.

Ложе - це дерев'яна частина рушниці, що складається з шийки і приклада. Ложе прикріплюється до колодки. Під час стрілянини бокова частина приклада стосується щоки, а та частина, яка впирається в плече, називається потиличником. Підствольного частина ложа називається цівкою.
Інструкція
1
Як відомо, ложі виготовляють з дерева. Матеріал виготовлення вибирається за бажанням мисливця. Це може бути береза, липа, яблуня. Найкращим деревом для ложа вважається горіх. Вибираючи дерево для ложа, необхідно звернути увагу на його якість. Заготівля для ложа повинна бути добре просушена, без сучків і мати поздовжнє розташування шарів в місці шийки. Найкраще за зразок майбутнього ложа взяти ложу хорошого закордонного рушниці - німецької, бельгійського або французького.
2
Обведіть обраний зразок ложі олівцем на картоні, виріжте його ножицями. Перенесіть контури картонній заготовки на болванку разом з цівкою.
3
Випиляєте заготівлю-ложі по намальованому контуру з припуском на чистову обробку 0,5-1,0 см. На заготівлю-ложі нанесіть олівцем необхідні внутрішні пази для установки металу рушниці, зріз приклада під потиличник, розмітьте товщину ложі і всілякі вигини, що залежать від форми рушниці.
4
Затисніть колоду в лещатах, вставивши між заготівлею та губками лещат фанерну або дерев'яну прокладку, щоб уникнути зминання деревини ложа. За допомогою киянки і напівкруглої стамески обробіть заготовку, знявши з неї все зайве.
5
Ножівкою по металу з широким полотном зробіть рівний спіл на ложі під потиличник. Відзначте на спилі отвори під шурупи для кріплення потиличника до прикладу. Вкрутіть на місце шурупи і виріжте внутрішні пази під металеві частини рушниці. Наведіть їх до необхідної формі, використовуючи киянку і плоску стамеску, зробіть необхідні отвори для кріплення. Встановіть метал за місцем за допомогою кріпильних гвинтів.
6
Обробіть дерев'яну заготовку ложа рашпілем або ножем. Потім проведіть шліфування шкіркою. Спочатку слід використовувати шкірку великої зернистості, потім дрібною. Шліфовку слід проводити вздовж волокон дерева.
7
Обробіть відшліфоване ложе морилкою і просочіть її воском. Відполіруйте готове ложе фетром або вовняною ганчіркою
Зверніть увагу
Технологія виготовлення ложі для рушниці. Опубліковано 4 березня 2012 | Автор: Воронецький Олег Володимирович. Іноді з яких-небудь причин мисливцеві потрібно замінити ложе для рушниці. І якщо мова не йде про його купівлю, то цю деталь можна виготовити самостійно.
Корисна порада
Я досить багато часу присвятив розробці та виготовленню лож для пневматичної зброї. Після видалення цієї железочки побачимо, що можна вифрезіровать глибше місце, куди спирається бойова пружина в глибину на 12 мм, що становить 4 витка на пружині 2.8мм дроту (пружина від МРкі), плюс установка додаткової внутрішньої пружини, направляючу/утяжелитель можна зробити з 8мм прутка з шайбою виготовленої з жовтого ...