Як провести батьківські збори в класі. Як провести перше батьківські збори в 5 класі.

Батьківське збори є засобом взаємодії вчителя з батьками. Їх проведення необхідно для підвищення ефективності навчання. За допомогою бесід на батьківських зборах сім'я знайомиться з вимогами школи, новими методами в навчанні, досягнутими результатами дитини.
Інструкція
1
Батьківські збори необхідно проводити регулярно, не менше одного разу на чверть. Про строки проведення і темах необхідно ознайомити батьків заздалегідь.
2
Збори можна провести у формі виступу, тобто лекціі.Заранее проведіть анкетування і з'ясуйте, які питання найбільше хвилюють батьків. Це допоможе вам запланувати необхідні теми для виступу на зборах.
3
Запросіть фахівців: психолога, лікаря, соціального педагога і т.д. Не секрет, що часто батьки не знають, як правильно поводитися з дітьми, наприклад, в конфліктній ситуації і не завжди можуть помітити, що їхні діти потребують допомоги взрослих.Попросіте їх заздалегідь підготувати питання до доповідача. Продумайте також можливість анонімного звернення дорослих до фахівців. Познайомте їх з адресами і телефонами організацій, що займаються психологічними проблемами дітей.
4
Складіть план проведення зборів. Наприклад, він може складатися з наступних пунктів: виступ психолога або лікаря - 30 хвилин; запитання батьків доповідачу - 15 хвилин; анкетування - 15 хвилин; обговорення організаційних моментів - 10 хвилин; звіт голови батьківського комітету - 15 хвилин; підведення підсумків - 5 хвилин.
5
Обов'язково на перших зборах познайомте батьків до Статуту школи і з вимогами до правил поведінки учнів. Розкажіть їм про роботу гуртків та спортивних секцій.Проведіте бесіду про необхідність того, щоб дитина отримувала гаряче харчування в школе.На кожному зібранні необхідно вести протокол.
6
Ви можете також провести збори -діспут. Обговорити на ньому якийсь назріле питання. Поговорить про дружбу в класному колективі.
7
Обов'язково проводите зборів за підсумками года.Виступіте із звітом про успішність в класі. Повідомте про зростання або зниження якості обученія.Наметьте шляхи, що дозволяють підвищити успішність у класі .Беседу з батьками невстигаючих дітей потрібно проводити індивідуально.
8
Повідомте на зборах про заплановані заходи в класі. А ще краще - заплануйте сообща.Расскажіте про досягнуті результати в позашкільній діяльності. Наприклад, про наявність призових місць у шкільному Марафоні Здоров'я або в спортивних змаганнях.
9
Пам'ятайте, що ставлення батьків до школи часто формується саме на батьківських собраніях.Соблюдайте коректність у відношенні з батьками.