Як оформити куточки в групі дитячого саду. Ігрові зони в дитячому саду.

Дитячий сад для дітей - це їх другий дім, де вони не тільки грають, гуляють, а й знайомляться з навколишнім світом, вчаться. Тому і співробітникам, і дітям, і їхнім батькам хочеться, щоб їх група була затишною, красивою, щоб з радістю приходити туди щодня. А значить, вихователю варто звернути увагу на оформлення куточків в групі.
Інструкція
1
Намалюйте план того, де перебуватиме та чи інша ігрова зона. Оцініть їх розташування з погляду зручності для дітей під час заняття тією чи іншою справою. При плануванні врахуйте і вік дітей. Також дізнайтеся у батьків про їх побажання, що б вони хотіли бачити в групі. Напевно серед дорослих знайдуться ініціативні, творчі особистості. А, якщо потрібно переставити меблі, сколотити, просвердлити і т.д., без допомоги пап не обійтися.
2
Після того, як план розміщення куточків в групі готовий, приступайте безпосередньо до їх оформлення. Обов'язково заплануйте місце, де діти можуть грати в рухливі ігри. У цій зоні можна розмістити невелику гімнастичну стінку, скакалки, м'ячі, обручі і інший наявний спортивний інвентар.
3
Зону сюжетно-рольової гри можете оформити у вигляді будиночка, кухні. Тут дівчинки під вашим керівництвом можуть знайомитися з тим, з чого готувати, в чому, як приймати гостей і т.д. А хлопчики і будуть тими відвідувачами, які освоять і продемонструють своє знання етикету. Зону ігор для хлопчиків можна розташувати поруч з дівчатками.
4
В групі також повинен бути куточок, де діти можуть малювати, займатися з настільними іграми та т.п. Тому відведіть окремий стіл, за яким може сісти кілька людей, поставте на нього олівців, підставку з книгами, папером, розмальовками. А поруч поставте шафу чи етажерку з настільними іграми.
5
Якщо є можливість, оформите в групі куточок природи, «живий» куточок. Там може стояти акваріум з рибами або клітка з хом'ячком, морською свинкою і т.д. Обов'язково розкажіть і покажіть дітям, що можна робити з твариною, а що не можна. В цьому ж куточку можуть стояти книги про тварин, сюди можна на деякий час приносити букети, цікаві експонати овочів, фруктів, вирощених на дачі.
6
В куточок соціального розвитку помістіть книги. Можна попросити, щоб батьки разом з дітьми зробили невеликі сімейні альбоми або родовід у вигляді дерева. Так дитячий сад буде здаватися малюкам ще ріднішим. А хлопці зможуть розповідати один одному про свою сім'ю, подорожах, яскравих життєвих моментах, використовуючи фотографії. Тут же можуть бути й інші атрибути.
7
У своїй групі можете також зробити музичний куточок. Поставте туди магнітофон або інший програвач, якщо є, музичні інструменти. Якщо останніх немає, покладіть картки з їх зображенням та назвою.
8
Крім того, в групі можна зробити куточок декоративно-прикладного мистецтва, або народних промислів. Якщо ваш населений пункт або область прославилася завдяки цьому виду мистецтва, така зона буде особливо необхідна. Цей куточок допоможе вам виховувати патріотизм і прищеплювати любов дітей до праці.
9
Оформляйте куточки залежно від можливостей ваших і дитячого садка. Залежно від розміру приміщення ігрових зон може бути більше або менше. Можете також суміщати куточки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rJC48WI6F_Q
Зверніть увагу
Якщо ви хочете, щоб в групі було якусь тварину, отримаєте на нього довідку від ветеринара. Також дізнайтеся, чи немає у когось із дітей алергії на це жівотное.Еслі ви щось підвішуєте на стіни, зверніть увагу на якість кріплення.