Як класти металочерепицю.

Хороша покрівля не тільки виробляє захист споруди від впливу навколишнього середовища, то вважається окрасою споруди. Багато людей використовують для обробки покрівлі металочерепицю. Добре виконаний монтаж металочерепиці дає відчуття комфорту і безпеки.
Інструкція
1
Встановлювати металочерепицю необхідно в кілька пунктів. На даний момент на ринку покрівельних покриттів досить багато різних матеріалів. Там можна легко вибрати саме те, що вам необхідно. Варто відзначити, великим попитом користується металочерепиця. Така популярність досягнута в основному завдяки відносно низькій вартості. Металлочерепицу легко монтувати, а також вона не потребує постійного догляду.
2
До того, як починати покрівельні справи, необхідно зробити розрахунок площі, яку ви збираєтеся покривати. Особливу увагу приділіть кутку нахили кришки. Саме від нього залежатиме метод укладання. Якщо кут нахилу даху менше 14 градусів, матеріал необхідно встановлювати на дві хвилі. Після цього вже можна переходити до виконання гідроізоляція горища.
3
Дані дії виробляють для того, щоб усунути скупчування конденсату на внутрішній частині покриття. Для того щоб зробити хорошу ізоляцію від води, необхідно встановити теплоізоляційний матеріал і унікальну плівку. Після того, як виконані роботи, пов'язані з гідроізоляцією, можна переходити до обрешітки. Для цього візьміть бруски обрешітки і приколоти до них контробрешетки.
4
Для того щоб був захист від пошкоджень, потрібно знизу прикріпити карнизну планку. Решетування з прикріпленою карнизною планкою має трохи інший масштаб. Після того, як монтаж завершений, можна переходити до укладання ендови. На завершення можна укладати і саму металочерепицю. Листи даного покрівельного матеріалу закріплюються за допомогою саморізів. На один квадратний метр йде приблизно вісім саморізів. При монтажі металочерепиці будьте уважні. Намагайтеся саморізи закріплювати на одному рівні. Це додасть даху більш естетичний вигляд.
М'яка (бітумна) черепиця є, на сьогоднішній день одним з найбільш затребуваних покрівельних матеріалів. Різноманітність форм і забарвлень м'якої черепиці здатне задовольнити навіть найвибагливішого покупця. Її монтаж не вимагає спеціального інструменту та обладнання. А споживчі характеристики витримують конкуренцію з іншими, більш дорогими, покрівельними матеріалами.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні рейки висотою 30-50 мм, довжиною 150 см,
  • - вологостійка плита товщиною 10-11 мм,
  • - шпатель,
  • - молоток,
  • - оцинковані цвяхи,
  • - ніж.
Інструкція
1
Підготуйте рейки. Ширина рейок повинна строго відповідати ширині кроквяної ноги. Розкачайте рулон гідроізоляційної плівки уздовж карнизної лінії поперек крокв. Прибийте плівку до крокв за допомогою рейок, цвяхів і молотка. Рейки будуть служити контробрешітка, завдяки якій буде здійснюватися вентиляція між плівкою і основний латами. До того ж, шар повітря допоможе поліпшити теплоізоляційні властивості вашої даху.
2
Набейте листи вологостійкої плити на контробрешетку за допомогою молотка і оцинкованих цвяхів. Між листами плит необхідно залишати зазори в 3-5 мм. Цвяхи слід забивати з кроком 25-30 см.
3
Розкачайте підкладкові килими. При укладанні килимів необхідно зробити відступ на 1-2 см від краю карниза. У місцях з'єднань зробіть нахлест в 10 см. За допомогою цвяхів закріпіть підкладковий килим у верхній частині даху. Ці килими будуть служити додатковою гідроізоляцією між черепицею і плитою.
4
Прикріпіть фронтонні і карнизні планки. Планки робляться з неіржавіючої сталі і кріпляться за допомогою оцинкованих цвяхів. Прибивати планки слід в шаховому порядку, з нахлестом в 15 см. Місця нахлеста фіксуються двома цвяхами.
5
Візьміть бітумну мастику і розігрійте її. За допомогою шпателя нанесіть мастику на черепицю шаром в 1-2 мм. Промажте всі місця зіткнення черепиці з металевими планками бітумною мастикою.
6
Покладіть перший ряд черепиці. Один гонт черепиці кріпиться за допомогою чотирьох цвяхів, які забиваються у верхній частині.
7
Прибийте другий і наступні ряди черепиці зі зміщенням на половину періоду. Після укладання кожного четвертого ряду необхідно перевіряти правильність кріплення черепиці будівельним рівнем.
8
На ковзанах і ребрах даху черепицю слід монтувати з нахлестом в 10-15 см.
9
Для монтажу черепиці в місцях примикання димоходів і стін необхідно завести її на вертикальну поверхню на висоту 20-30 см і закріпити спеціальними планками. Місця з'єднань необхідно промазати бітумною мастикою. Для ліквідації всіх утворилися щілин, обробіть їх силіконовим герметиком.
Зверніть увагу
Перед монтажем всі матеріали необхідно просушити і обробити вогне- та біозахисними препаратами.
Корисна порада
При виборі гідроізоляційної плівки необхідно звернути увагу на її маркування. Маркування D вказує на те, що плівка призначена для зовнішніх работ.Прі укладанні гідроізоляційної плівки на коник даху залиште 5-10 см зазору.