Як почистити форель.

Форель - цінна риба, що володіє чудовими поживними і смаковими якостями. З неї готують безліч страв, солять і маринують. Але приготування будь-якої страви з форелі не обходиться без етапу її очищення. Чистка риби полягає у видаленні тих її частин, які не їстівні. У форелі це - голова, плавники, хвіст, нутрощі, реберні кістки, хребет і шкіра. Дрібну форель чистять і потім обробляють на порційні шматки, не відділить хребет. Іноді її готують цілком, попередньо очистивши від луски і попатравши.
Вам знадобиться
  • - форель;
  • - спеціальний ніж і ножиці для оброблення риби;
  • - обробна дошка.
Інструкція
1
Дрібну форель вагою до 200 г потрібно чистити такий спосіб. Ретельно вимийте тушку форелі під проточною холодною водою. Гострим ножем або спеціальними ножицями для оброблення риби зробіть надріз вздовж черевця від анального плавника до грудних. Зробіть надрізи по боках від грудних плавців до зябрових пластин і під нижньою щелепою риби. Підчепивши нижню щелепу вказівним пальцем лівої руки і вклавши великий палець правої руки в надріз під щелепою, одним рухом правої руки видаліть грудні плавці разом із зябрами і рештою нутрощами.
2
Срежьте залишилися плавники. Потім, тримаючи тушку в правій руці, лівою рукою візьміться за голову риби і потягніть її назад, переламавши хребет. Продовжуйте цей рух, щоб зняти з форелі шкіру «панчохою». Коли знімете її до середини, перекладіть рибу в ліву руку, а правою закінчите цю процедуру. Відріжте хвіст. Промийте внутрішню частину риби, видаліть згустки крові з хребта, підчищаючи їх ножем і пальцями.
3
Більш велику рибу пластують. Робиться це так. Вимийте рибу. Випатрайте тушку, як описано вище. Відріжте черевні плавники. З одного боку риби зробіть надріз, починаючи з грудних плавців, уздовж зябрових кришок до хребта, а потім, тримаючи ніж паралельно хребту, з натиском на хребет, зріжте верхню половинку тушки. Переверніть рибу на інший бік і повторіть операцію. Так ви відокремте відразу хребет, голову, хвіст і плавники.
4
Потім очистіть обидві вийшли частини від великих ребрових кісток. Для цього покладіть кожну з них шкірою вниз і видаліть кістки, зрізуючи їх відразу все гострим гнучким ножем, намагаючись вести їм по кісточках, не зачіпаючи м'яса, або витягуючи пінцетом. Чи не перевертаючи філе, зріжте шкіру, починаючи від хвоста і злегка притискаючи ніж до столу.
Корисна порада
Для оброблення риби потрібен спеціальний добре заточений ніж з вузьким, гнучким і довгим лезом. Такий ніж точно «відчуває» форму риби і більш якісно відокремлює м'ясо від шкіри і костей.Еслі ви знімаєте з риби шкіру, то очищати її від луски не потрібно. Також луску не очищують, якщо з риби вариться бульйон (який проціджують, очищаючи від луски і дрібних кісточок). Щоб риба при очищенні не ковзала, потрібно занурити пальці в сіль.