Як замінити кран отопітеля. прокладка крана грубки ваз 2109.

Кран опалення автомобіля ВАЗ зазвичай міняють до початку холодного сезону або при порушенні герметичності крану. Ознакою несправності (течі крана) є наявність на килимку біля переднього пасажирського сидіння плям охолоджуючої рідини. Розглянемо процедуру заміни крана обігрівача на прикладі автомобіля ВАЗ 2107.
Вам знадобиться
  • Набір гайкових ключів, гумові прокладки, дрантя
Інструкція
1
Підготуйте дві гумові прокладки опалювального крана, хомут діаметром 23 мм і охолоджуючу рідину. Всі роботи по заміні крана проводите при холодному двигуні.
2
За допомогою викрутки в моторному відсіку ослабте затяжку хомута, закріплювального підвідний шланг. Зніміть шланг з нижнього патрубка крана.
3
Встановіть розташований знизу важіль блоку управління вентиляційною системою в крайнє праве положення. При цьому повітряні заслінки бічних воздуховодов будуть закриті.
4
Зніміть речову полку разом з корпусом речового ящика.
5
За допомогою торцевого ключа на 10 мм відверніть гайку, що кріпить рацію повітропровід до кузова. Зніміть воздуховод зі шпильки і від'єднуйте від дефлектора приладової панелі.
6
Отсоедините від кожуха радіатора обігрівача правий воздуховод. Ослабьте болт кріплення тяги приводу крана за допомогою торцевого ключа на 7 мм.
7
Зніміть наконечник тяги з важеля опалювального крана, звільнивши з-під скоби оболонку тяги.
8
Відверніть два болти, що кріплять кран обігрівача до радіатора грубки. Щоб нижня гайка не випала з гнізда, закріпіть її пластиліном.
9
Зніміть кран обігрівача, вийнявши патрубок з ущільнювача (він знаходиться в перегородці моторного відсіку). Підкладіть дрантя на той випадок, якщо з радіатора опалення витече невелика кількість охолоджуючої рідини.
10
Відверніть два болти, що кріплять патрубок до крана обігрівача. Зніміть патрубок.
11
При установці нового крана обігрівача замініть гумові прокладки на нові. Встановіть кран обігрівача в зворотному порядку. Важіль управління краном обігрівача перемістіть в крайнє праве положення.
12
Долийте охолоджуючу рідину. Після заправки системи рідиною перевірте, наскільки герметично з'єднання крана обігрівача з радіатором і шлангом. Підтягніть сполуки, якщо є в цьому необхідність.