Як організувати виробництво меблів.

Попит на меблі є завжди - за статистикою, починаючи з 2000 року, він збільшується на 15-20%. Тому ідея власного виробництва меблів цілком актуальна. Мале підприємство, на відміну від великої фабрики, може виробляти меблі за індивідуальним замовленням та більш гнучко реагувати на динаміку попиту-пропозиції.
Вам знадобиться
  • Свідоцтво про підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи або пакет установчих документів для реєстрації товариства або товариства.
Інструкція
1
Оформіть необхідні документи та ліцензію на право діяльності.
2
Проаналізуйте ринок меблевого виробництва в вашому місті та регіоні. Виберіть для себе основний напрямок, по якому ви будете працювати - виробництво м'якої меблів , офісної, на замовлення і т.д. Визначте конкурентів, візьміть на замітку їх недоробки.
3
Підберіть приміщення. Їх має бути як мінімум два - салон-магазин, в якому буде так само розташовуватися офіс для прийому замовлень (якщо ви будете виробляти меблі та на замовлення), і цех з виробництва меблів . Приміщення під магазин шукайте в місцях найбільшого скупчення потенційних клієнтів. Хороше рішення - центр міста, гіпермаркети, зупинки громадського транспорту. Виробничий цех, навпроти, розташуйте недалеко за містом. Оренда приміщення там дешевше, до того ж, неминучий шум не буде нікому заважати. Звичайно, найоптимальніший варіант - офіс, цех і салон-магазин в одному місці.
4
Придбайте необхідне обладнання та програмне забезпечення для виробництва. На сучасному ринку обладнання представлено великий вибір верстатів з комп'ютерними програмами з моделювання та виготовленню меблів . Також вам буде необхідний основний набір обладнання: токарний, фрезерний, форматно-розкрійний верстати та електролобзик. Придбайте або візьміть в оренду автомашину для перевезення меблів і матеріалів.
5
Підберіть персонал. Вам знадобляться: продавці в магазин, дизайнер-приймальник замовлень (при виробництві меблів на замовлення), працівники цеху (кількість залежатиме від обсягів виробництва), водій. Дизайнер-приймальник повинен розбиратися в поширених виробничих програмах. Для роботи в цеху підберіть фахівців, здатних працювати на різних верстатах з різними матеріалами.
6
Продумайте план збуту, складіть фінансовий план.
Сьогодні велика увага приділяється затишку і обстановці будинку і квартири. Тому дуже популярні авторські предмети інтер'єру. Сюди ж можна віднести і меблі виготовлену за авторськими ескізами, меблі, яку не зустрінеш в магазині. Це непогана ідея для бізнесу, і якщо ви готові почати свою справу, варто звернути увагу на виготовлення меблів.
Вам знадобиться
  • - знання ГОСТів і вимог до виготовлення меблів;
  • - невелике виробниче приміщення;
  • - комп'ютерна програма для проектування меблів і розкрою аркушів ЛДСП.
Інструкція
1
Перш ніж починати свою справу з виробництва меблів, попрацюйте в цій галузі. Ви повинні чітко уявляти собі всі технологічні процеси, особливості матеріалу і фурнітури. Меблі створюється у відповідність до встановлених ГОСТами і їх потрібно знати.
2
На початковому етапі не намагайтеся випускати технічно складні речі. М'які меблі та гарнітури для віталень поки не для вас. Найбільш відповідний варіант для початківців - корпусні меблі для офісів. Недорога офісні меблі не вимагає великих вкладень, досить проста у виробництві і користується постійним попитом.
3
Найголовніше для вас зараз - це виробниче приміщення. Для складання меблів досить опалювального гаража або великий лоджії.
4
Основний матеріал для виробництва корпусних меблів - ламінована деревинно-стружкова плита товщиною 16 мм. Розкрій плити можна проводити самостійно за допомогою лобзика, але краще всього використовувати спеціальний розкрійний станок. Однак не поспішайте купувати його. Дуже багато підприємств надають послугу розкрою за вашими кресленнями.
5
Фірми, що займаються розкриємо ЛДСП, додатково надають послугу наклеювання кромки на торцеві зрізи. Ви можете робити цю операцію самостійно, але професійна обробка буде якіснішою.
6
Обов'язковою придбанням для вас буде спеціальна програма для створення карт розкрою. Також це можна робити в Автокаде (Autocad) або інших подібних креслярських програмах.
7
Продумайте, як ви будете здійснювати доставку й складання. Від логістики та якості надання послуги в чому буде залежати ваш успіх. Багато споживачів одним з головних недоліків виробників меблів вказують занадто довгий термін поставки і неякісну збірку куплених меблів.
8
Завжди стежте за новинками меблевої моди. Купуйте спеціалізовані журнали, відвідуйте виставки виробників меблів. Відвідування виставок допоможе вам не тільки завжди бути в курсі новинок меблевого ринку, але зав'язати корисні знайомства.
Корисна порада
Деякі власники маленьких приватних фірм взагалі віддають на аутсорсинг всі основні операції: розкрій, приклеювання кромки, висвердлювання технологічних отворів під стяжки, ручки й іншу фурнітуру. Собі вони залишають тільки роботу з клієнтами і розробку моделей. Такий стиль роботи дозволяє економити на оренді виробничих приміщень та купівлі спеціального оборудованія.Еслі у вашому місті або десь поблизу є меблева фабрика, цікавтеся наявністю залишків меблевої плити. Часто на великих виробництвах залишається ЛДСП в кількості недостатньому для виробництва промислової партії меблів. Таку плиту можна купити зі значною знижкою, а вам цієї кількості може цілком вистачити для виконання невеликого замовлення. Як правило, це плита цікавих незвичайних забарвлень, які не змогли запустити в основне виробництво.