Як порахувати куб дошки. Таблиця розрахунку пиломатеріалу.

Особливості правил продажу пиломатеріалів досить складні, тому навіть контролюючі органи не завжди можуть оцінити точність відпуску такої продукції. На відміну від інших видів товарів, матеріали з деревини продають не на вагу, не поштучно, а використовують вимір кубометрами. Як же порахувати, наприклад, куб дошки?
Вам знадобиться
  • Калькулятор; таблиці розрахунку обсягу пиломатеріалів
Інструкція
1
Деякі виробники постачають в торговельні організації готові пакети пиломатеріалів, прикріплюючи до них бирку, де вказані точний обсяг і ціна такого пакета. Огляньте цікаву для вас продукцію на предмет наявності такої бирки, це спростить розрахунки. Втім, така практика є винятком. Зазвичай вимір пиломатеріалів виробляє комірник лісоторгової бази.
2
Визначте вид дошки, яка вам необхідна. Розрахунок кубатури пиломатеріалів залежить від ступеня її обробки, виду та сортності. Так, в одному кубометрі дощок може міститися різна кількість обрізний і необрізної дошки.
3
Оберіть метод розрахунку пиломатеріалів. При обчисленні об'єму пиломатеріалів хвойних і листяних порід використовують два способи. Перший метод - завмер кожної дошки і перемножування довжини, ширини і товщини. Другий метод передбачає використання стандарту (кубатурника), призначеного для обчислення обсягу обрізних пиломатеріалів. У стандарті наводяться таблиці обсягу метра довжини і однієї штуки матеріалу.
4
Для прикладу розглянемо задачу, в якій потрібно знайти об'єм 50 обрізних дощок шириною 125 мм, товщиною 22 мм, і довжиною 4,5 м. По таблиці знайдіть товщину пиломатеріалу, а потім на перетині горизонтальної графи з необхідною шириною і вертикальної графи з відповідною довжиною знайдіть об'єм. Він буде дорівнює 0,01238 куб. м. Тепер перемножте знайдений обсяг на число дощок і отримаєте шуканий об'єм: 0,01238 х 50 = 0,619 куб. м.
5
Вимірювання зазвичай проводиться не просто так, а для визначення ціни пиломатеріалів при відпустці. У цьому випадку знайдіть за відповідним прейскурантом роздрібну ціну даного виду дошки за один кубометр і визначте вартість усієї партії, яку ви купуєте. Правильність застосування роздрібної ціни ви можете перевірити по папці ціноутворення.