Як знайти невідомий множник.

Множення і ділення, точно так само, як додавання і віднімання, є основними арифметичними діями. Не навчившись вирішувати приклади на множення і ділення, людина зіткнеться з безліччю труднощів не тільки при вивченні більш складних розділів математики, але навіть і в самих звичайних життєвих справах. Множення і ділення тісно пов'язані між собою, і невідомі компоненти прикладів і задач на одне з цих дій обчислюються за допомогою іншої дії. При цьому необхідно чітко розуміти, що при вирішенні прикладів абсолютно все одно, які саме предмети ви ділите або примножуєте.
Вам знадобиться
  • - таблиця множення;
  • - калькулятор або аркуш паперу й олівець.
Інструкція
1
Запишіть потрібний вам приклад. Позначте невідомий множник як х. Приклад може виглядати, наприклад, так: a * x = b. Замість множника а й твори b у прикладі можуть стояти будь-які букви або цифри. Згадайте основне властивості множення: від зміни місць множників добуток не змінюється. Так що невідомий множник х може стояти абсолютно в будь-якому місці.
2
Для того щоб знайти невідомий множник у прикладі, де співмножників всього два, необхідно просто розділити твір на відомий множник . Тобто робиться це таким чином: х = b/a. Якщо вам складно оперувати абстрактними величинами, спробуйте уявити цю задачу у вигляді конкретних предметів. Ви знаєте, скільки у вас всього яблук і скільки людина їх буде їсти, але не знаєте, по скільки яблук дістанеться кожному. Наприклад, у вас 5 членів сім'ї, а яблук вийшло 15. Кількість яблук, призначене кожному, позначте як x. Тоді рівняння буде виглядати так: 5 (яблук) * х = 15 (яблук). Невідомий множник знаходиться тим же самим способом, що і в рівнянні з літерами, тобто 15 яблук розділіть на п'ятьох членів сім'ї, у результаті вийде, що кожен з них з'їв по 3 яблука.
3
Тим же самим способом знаходиться невідомий множник при більшій кількості співмножників. Наприклад, приклад виглядає як a * b * c * x * = d. По ідеї, знайти зі множник можна і так само, як в більш постом прикладі: x = d/a * b * c. Але можна привести рівняння і до простішого вигляду, позначивши твір відомих співмножників який-небудь інший буквою - наприклад, m. Знайдіть, чому дорівнює m, перемноживши числа a, b і с: m = a * b * c. Тоді весь приклад можна представити як m * x = d, а невідома величина буде дорівнює x = d/m.
4
Якщо відомий множник і твір являють собою дробу, приклад вирішується точно так само, як і з цілими числами. Але в цьому випадку необхідно пам'ятати правила дій з дробами. При множенні дробів чисельники і знаменники їх перемножуються. При розподілі дробів чисельник діленого множиться на знаменник дільника, а знаменник діленого - на чисельник дільника. Тобто в цьому випадку приклад буде виглядати так: a/b * x = c/d. Для того щоб знайти невідому величину, потрібно твір розділити на відомий множник . Тобто x = a/b: c/d = a * d/b * c.
Зверніть увагу
При вирішенні прикладів з дробами дріб відомого сомножителя можна просто перевернути і виконувати дію як множення дробів.
З метою підвищення продуктивності комп'ютера можна розігнати процесор. Зазвичай ця операція виконується шляхом зміни множника процесора в BIOS або за допомогою допоміжних програм.
Інструкція
1
Якщо материнська плата вашого комп'ютера підтримує режим швидкого розгону, перезавантажте його, утримуючи клавішу DEL. Ознайомтеся з відкрилися меню BIOS. Відкрийте розділ System Configuration. Знайдіть у ньому пункт параметрів CPU і відкрийте його.
2
Знайдіть у списку рядок, в якому відображені початкова тактова частота процесора і його множник (наприклад,? 5). Натисніть Enter для того, щоб змінити цей параметр. Навіть якщо ви прихильник великих величин, не змінюйте множник більше, ніж на одну одиницю. Щоб зберегти нові параметри BIOS, натисніть клавіатурну клавішу F10.
3
Зачекайте, поки комп'ютер остаточно завантажиться і переконайтеся, що процесор справно працює. Якщо ви вважаєте, що вам необхідно ще трохи розігнати його, перезавантажте систему і знову увійдіть в меню BIOS. Однак будьте обережні, якщо ви при складанні (або купівлі) комп'ютера встановили малопотужний блок живлення, то після дій щодо прискорення роботи процесора ви можете виявити, що деякі пристрої, підключені до материнської плати, не працюють (наприклад, звукова плата або DVD-привод) .
Зверніть увагу
«Розігнати» можна далеко не всі процесори. Так, доступ до процесорів, що випускається компанією Intel, здебільшого заблокований (виняток становлять лише деякі недорогі моделі). У цьому відношенні процесори AMD, звичайно, краще, так як всі програми зміни множника написані самими виробниками. Тим не менш, якщо ваш комп'ютер досі на гарантії, робити цього не варто, так як за подібні самостійні дії користувача компанія-виробник відповідальності не несе.
Корисна порада
Якщо на вашому комп'ютері встановлений процесор AMD, то для того щоб збільшити швидкість його роботи, ви можете скористатися спеціальною програмою AMD OverDrive, яку можна завантажити з офіційного сайту компанії.