Як навчитися змальовувати з фотографії. Як змалювати фотографію олівцем.

Не багатьом людям пощастило мати талант художника, проте будь-якої справи можна навчитися, якщо дуже захотіти. А навчитися змальовувати з фотографії цілком можливо, знаючи кілька правил. Тому навіть якщо людина ніколи раніше не брав у руки олівець - не потрібно впадати у відчай.
Вам знадобиться
  • два простих олівця різної м'якості, ластик, аркуш ватману, фото для срісовиванія, довга лінійка для расчерчіванія.
Інструкція
1
Виберіть фотографію, яку вам би хотілося скопіювати. Далі займіться підготовкою паперу для малювання. Прикріпіть аркуш ватману скотчем до аркуша фанери, щоб можна було малювати, поставивши малюнок перед собою, тому що якщо ви покладете малюнок горизонтально виникне спотворення зображення
2
Спробуйте використовувати метод сітки. Зробіть ксерокопію обраної фотографії , расчертите по ній сітку, розділивши для цього зображення на клітини зручного вам для срісовиванія розміру. Виконайте це і з вашим листом паперу.
3
змальовувати по вийшов квадрат частини зображення, відображаючи їх поклеточного на аркуші ватману. .
4
Існують і інші методи рісованія.Отметьте на аркуші місце розташування майбутнього малюнка легкими штрихами. Це допоможе дотримати композицію і не вийти за межі ватману.
5
Виділіть на малюнку окремі частини зображуваного об'єкта, наприклад, голову, руки, очі. При цьому не забувайте дотримуватися пропорції.
6
Визначте на малюнку темні і світлі місця, затушовуючи їх легкої штрихуванням. Таким чином, ви виділите на малюнку тінь і світло. Запам'ятайте, що темні місця прорисовують на самому початку, світлі - в кінці.
7
Переходьте до деталізації малюнка. Не забувайте, що центральна частина малюнка повинна бути яскравіше фону. Підкресліть окремі деталі малюнка, це можуть бути очі, ніс або посмішка. Зробіть ці деталі найбільш контрастними. Коли основні деталі закінчені, почніть промальовувати іншу частину малюнка, роблячи її при цьому менш контрастною.
8
Видаліть зайве з малюнка: за допомогою гумки пом'якшите окремі області зображення і видаліть бруд. Додайте штрихування або прорисуйте основний фон зображення.
9
Подивіться на свій малюнок. Зіставте його з фотографією і якщо це необхідно - додайте які-небудь деталі.
Корисна порада
Для отримання чітких і акуратних ліній використовуйте олівці, заточені за допомогою спеціальної точила, так як правильно заточити олівець звичайним ножем виходить далеко не у багатьох.