Як вирізати силуети. папір для вирізання силуетів.

Мистецтво вирізання силуетів з паперу під різними назвами існувало не одне сторіччя. Зараз papercutting, кірігамі, Цзяньчжу або витинанка знову популярні, а це значить, що пора купувати інструменти та вивчати техніки.
Вам знадобиться
  • - канцелярський/макетний ніж;
  • - килимок;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - лінійка;
  • - папір.
Інструкція
1
Виберіть ніж, який стане основним інструментом у вашій роботі. Можна використовувати звичайний канцелярський ніж. Він підійде для вирізання з тонкого паперу, а частина леза, яка затупілась, можна періодично видаляти. Для цього лезо викручується до діагональної засічки, захоплюється плоскогубцями на рівні цієї лінії і відламується. Досконалішим інструментом буде макетний ніж, який дозволяє вирізати дрібніші деталі. І, нарешті, ідеальні результати продемонструє спеціальний ніж для художніх робіт. Його ручка досить важка і зручна за формою. Для створення незвичайних ліній можна докупити змінні фігурні леза, не завадять і набір стандартних запасних лез, так як вони досить швидко затупляются.
2
Щоб міняти леза якомога рідше, необхідно придбати килимок - в інтернет-магазинах його можна знайти за словосполученням «cutting mat». Він зроблений з матеріалу, на якому не залишається подряпин, які згодом можуть заважати при створенні ідеально рівних ліній. До того ж на такому килимку леза менше тупляться.
3
Вибір паперу, поєднання її кольорів і фактур, залежить від задуму кожного конкретного художника. Головне, на що варто звертати увагу - це щільність паперу. Занадто тонка буде рватися, погано тримати форму. Крім того, листи не повинні бути пухкими, інакше складно буде домогтися чіткості ліній. Цим вимогам відповідає папір для пастелі.
4
Силует, який ви хочете вирізати, спочатку потрібно намалювати на чернетці олівцем. У вас буде можливість підправляти ластиком якісь деталі, продумати всі місця їх з'єднання. Також попередній малюнок можна зробити на комп'ютері в графічному редакторі.
5
Ескіз переноситься на папір для вирізання або з лицьової або з виворітного боку. У другому випадку ймовірність того, що контури залишаться на картині після вирізання, зводиться до нуля. Проте варто враховувати, що тоді візерунок доведеться спочатку дзеркально відобразити (зручніше це зробити на комп'ютері), а потім вже перенести на виворіт аркуша. Ті частини малюнка, які потрібно буде вирізати, зафарбуйте.
6
Працювати можна від дрібних деталей до великих та навпаки - кому як зручніше. Головне - правильно при це тримати ніж. Він повинен розташовуватися строго перпендикулярно до аркуша. Занадто сильно натискати не слід. Краще докласти лінійку до лінії і легкими рухами «прокреслити» її 2-3 рази.
7
Готову роботу можна приклеїти на папір контрастного кольору (досить видавити 4-5 крапель клею, а не покривати їм весь візерунок) і вставити в рамку.