Як навчити собаку охороняти.

Будь дресирувальник знає, що до собаки, також як і до людини, потрібен індивідуальний підхід. У кожної породи є свої особливості, і навчанню піддається далеко не всяка собака. Але все ж дресирувати тварину потрібно, хоча б для того, щоб собака була керована, і ви могли бути впевнені, що вона не порушить вашу команду, не заподіє незручностей іншим людям. Особливої уваги та роботи дресирувальника вимагають охоронні собаки.
Вам знадобиться
  • - охоронювана річ;
  • - мотузка.
Інструкція
1
Можна навчити собаку охороняти людини, будинок або просто залишені вами речі. Останнє надзвичайно корисно в побуті. Перш ніж учити собаку охороняти, запам'ятайте, що дресирування - це система правил і заохочень. Якщо ви взялися тренувати собаку , то робити це потрібно систематично, а не коли у вас буде час і бажання. Починайте тренування з цуценям у віці 3-5 місяців.
2
Навчіть її не довіряти незнайомим людям. Попросіть допомогти кого-небудь зі своїх знайомих, якого собака не знає. Переконайтеся, що собака спокійний і настрій у неї гарний, інакше вона може почати "вередувати".
3
Покладіть перед твариною річ, яку йому потрібно охороняти. Собака повинна бути на прив'язі, але так, щоб могла діставати до предмета відносно вільно рухатися. Скомандуйте: «Охороняти!»
4
Ваш знайомий повинен пройти мимо собаки спочатку на невеликій відстані. Слідкуйте за реакцією тварини. Якщо вона занадто бурхлива, то посадіть і заспокойте собаку . Знову скомандуйте: «Охороняти!»
5
Наступного разу ваш знайомий повинен спробувати забрати річ, яку собака охороняє, а ви в цей час ще раз повторіть для собаки команду. Якщо буде потрібно, зробіть це кілька разів підряд.
6
Собака повинна зрозуміти, що ви від неї хочете. І коли вона почне захищати річ, ваш друг повинен втекти, тим самим показуючи, що собака впоралася зі своїм завданням. Похваліть і заохотьте свого пса, щоб він знав, що все зробив правільно.Бивают ситуації, коли собака може реагувати на сторонню людину, але відмовляється охороняти річ. У такому випадку спробуйте видозмінити завдання.
7
До охоронюваного предмету прив'яжіть мотузку довжиною приблизно один метр. І після того, як собака кинеться з гавкотом на вашого помічника, він повинен потягнути за мотузку, щоб предмет зрушився з місця. Не сильно. Рухомий предмет зазвичай привертає увагу собаки. Якщо ваш пес зробить спробу зупинити цю річ, то ви повинні заохочувати і підбадьорювати його до тих пір, поки він не поверне річ собі остаточно.
8
Повторіть цей маневр кілька разів, поки не досягнете результату, де собака буде відразу гарчати на людину, яка тільки потягнеться до охоронюваної нею вещью.Не забувайте хвалити свого пса. Ваше схвалення для нього дуже важливо.