Як пояснювати картини.

Неможливо бути культурною людиною і не знати видатні твори мистецтва, які людство створювало протягом усього свого існування. Художня творчість є одним з найдавніших способів висловити своє ставлення до світу і представити його на суд глядача через призму власного сприйняття.
Інструкція
1
Жанрові малюнки і зображення людей і тварин знаходять на скелях печер первісних людей. Вже тоді у людини існувала потреба поділитися з оточуючими своїм ставленням і загальновідомим явищам. В силу своєї крихкості, картини недовговічні, на відміну від скульптур. Найдавнішим з них, що зберігаються в художніх музеях, всього близько п'ятисот - шестисот років. Але часто буває так, що розглядаючи їх, і навіть набагато більш пізні полотна, ми не розуміємо драматизму сюжетів і назви картин нам нічого не говорять. Але ж знати, про що картина, дуже важливо, щоб зрозуміти задум художника і те послання, яке він залишив нам, своїм нащадкам.
2
З портретами, автопортретами, пейзажами і натюрмортами начебто все зрозуміло - художник просто зробив «фотографію» за допомогою фарб і пензлів, запам'ятав мить з життя природи, людей. Навіть жанрові сценки, які ми бачимо на картинах великих майстрів минулого, нам щодо зрозумілі і навіть здаються іноді цілком сучасними.
3
Інша справа - біблійні сюжети, на тему яких писали багато. Ці сюжети були популярні і затребувані головним замовникам художників - Церквою, яка прикрашала їх картинами стіни храмів. Звичайні замовники - багатії та меценати теж хотіли повісити на стіни своїх будинкових каплиць і стін замків сюжети з релігійним змістом. Завдяки цьому, велика частина картин відображає найрізноманітніші, широко відомі і не дуже популярні сюжети, які були знайдені в Біблії. Щоб розуміти їх зміст, ознайомтеся з цією Книгою, і багато вам стане ясно в мальовничих сюжетах.
4
Ще один пласт картин - ті, які важко зрозуміти і пояснити, не знаючи історії. На них зображені відомі історичні сюжети і картина, насправді зображує не тільки те, що ми бачимо намальованим на ній, а цілий ланцюг подій, які неможливо побачити очима - їх треба просто знати. Вивчайте історію і ви подивіться зовсім іншими очима на ті картини , повз які раніше проходили байдуже. Це ж відноситься до картин, на яких зображені казкові сюжети й сюжети легенд.
5
Ще два види картин, які багато хто не розуміє - абстрактні і сюрреалістичні. Тут все залежить від вас. У таких картинах ви цілком можете побачити навіть те, про що і не припускав автор картини . Якщо у вас розвинена уява і досить гнучкий розум, вони вам сподобаються і будуть зрозумілі, адже художник надав вам самим право пояснити собі їх зміст.