Як вибрати корову.

Вам напевно траплялося чути нетерплячі вигуки: «що ти так довго вибираєш - не« strong> корову ж купуєш! ». І ця фраза не позбавлена підгрунтя, вибрати корову часто завдання не з легких. Але немає нічого неможливого при грамотному підході.
Інструкція
1
Визначтеся, для чого ви купуєте корову : потрібна вам молочна або м'ясна корівка, а може бути і мясомолочная (комбінована) Ідеальне варіантом для молочного скотарства можна вважати чорно-строкату породу корів. Ці корови невибагливі, їм не потрібно великої кількості кормів, зате вони характеризуються багатими надоями, а крім того ще й непоганими м'ясними якостями.
2
Зверніть увагу на загальний вигляд корови. У хорошого тваринного невелика відносно тулуба голова - суха і легка з подовженою лицьовою частиною; довга з тонкою шкірі шия; пропорційне, розвинене тіло, що розширюється до заду (тулуб збоку по виду як усічений конус). Груди у корови повинна бути неширока, глибока, а черево округле, спина - прямая.Буренка не повинна зовні бути схожим на бика і не має грубого голосу. Роги повинні бути тонкими, трохи загинатися всередину. Огляньте, обмацайте все тіло корови на наявність виразок і пухлин.
3
Огляньте вим'я корови. Воно повинно бути округлою, чашоподібної форми, частки - однаковими за величиною і розміром. Якщо якась із них відрізняється, це може бути наслідком перенесеної хвороби, невідомо як це відбилося на якості молока. Соски повинні бути не товсті і не тонкі. Власниці перших туго дояться, друге - часто втрачають молоко. Зверніть увагу на шкіру вимені. Вона повинна бути тонкою, щоб було видно товсті і пружні вени. Якщо корову недавно подоїли, то вим'я може бути менше в розмірі, ніж звичайно, і утворювати складки, так званий «запас». Перевірте, чи немає там бородавок і тріщин.
4
Існують ще деякі дрібні деталі, на які слід звернути увагу. По-перше, бажано, щоб кінець хвоста звисав нижче колінного суглоба. Якщо в кисті хвоста видна лупа, це говорить про інтенсивні обмінних процесів у тварини. По-друге, вуха - наявність там сірки у великій кількості говорить про високу жирності молока.
5
високоудійних корови, як правило, трохи худорляві, але їх худорлявість не повинна бути надмірною. Скажімо так, це скоріше підсмажити. Красива струнка корова - королева у своєму стаді. А значить їй дістанеться і трава трохи краще, і вода свіжіше, і молоко у неї буде, відповідно, саме хороше. Вона повинна бути спокійною, полохливі тварини дають мало молока, їх важко утримувати, а перевиховати навряд чи вийде. Для перевірки доторкніться до шиї корови - спокійна корова лише подивиться на вас з подивом і трохи відсторониться від незнайомої людини. Полохлива ж створення напружиться і отпрянет.
6
Запитайте у продавця, як багато він мав корів, чи часто міняв їх. Корову полохливої робить господар, а якщо люди добре ставилися до тварини, то і характер у нього залишився хороший. Такі господарі корів змінюють нечасто і до розставання з годувальницею ставляться як до втрати.
7
В цілому у корови повинен бути бадьорий вигляд, легка хода і ясні очі. Вона повинна їсти багато і все підряд, особливо не перебираючи, жувати, жувати і ще раз жувати. Якщо ви визначилися з вибором корівки, можете попросити у господаря дозвіл подоїти її. Перевірте, як вам вона в доїнні, спробуєте її молоко на смак.
8
У доброго господаря має бути заведена ветеринарна картка на корову , де зазначаються відомості про тварину, його щеплення, обстеженнях. Також ці відомості можна отримати в госветінспекціі. Існують різні захворювання хронічного типу, які неможливо виявити шляхом поверхневого огляду, але вони небезпечні, тому що передаються людині (туберкульоз, бруцельоз і т.д.) Ви можете перед покупкою наполягти на повторному обстеженні тварини, це передбачено ветеринарним законодавством.