Як підібрати однокореневі слова.

Підбирати однокореневі слова або як їх ще називають, родинні діти вчаться ще в початковій школі. Це вміння дозволяє їм перевіряти написання слів. Не всі хлопці добре справляються з цим завданням. Як навчити їх підбирати однокореневі слова правильно?
Інструкція
1
Почніть з пояснення того, що однокореневі слова мають один і той же корінь. Повторіть з дітьми правило, що таке корінь. Ще раз закріпіть навички знаходження його в слові.
2
Далі розкажіть, що однокореневі слова не можна плутати з формою одного і того ж слова. Приготуйте завдання, в яких необхідно буде скласти ланцюжки з однокореневі слова ми та окремо - з граматичними формами. Наприклад: - садівник - сад - садовий ( однокореневі слова); - садівник - садівники - садівнику (форми одного і того ж слова).
3
Зверніть увагу школярів на те, що підбір слів з одним і тим же коренем не повинен бути механічним. Це може привести до помилкового результату, т.к. схожі сполучення звуків у корені можуть зустрічатися і в інших слова х, які не будуть являтися спорідненими. Покажіть їм цю ситуацію на прикладі слів "водій" і "водяний". Вони не будуть однокорінними. Приготуйте завдання, що дозволяють відпрацювати навик виявлення однокореневих слів з групи, де слова мають схожий корінь.
4
Розкажіть хлопцям, що однокореневі слова не завжди є однією і тією ж частиною мови. Покажіть це на прикладі цього ланцюжка: - водити - водій - водітельскій.Попросіте учнів визначити частини мови цих слів. Вони повинні прийти до висновку, що в даній ланцюжку однокореневих слів є дієслово, іменник і прикметник.
5
Поясніть дітям спосіб утворення однокореневих слів. Для цього їм необхідно згадати і такі частини слова, як приставка і суфікс. Попросіть хлопців за допомогою цих морфем утворити однокореневі слова з яким-небудь коренем. Наприклад, з коренем "біг". У них повинна вийти подібний ланцюжок слів: - біг - побігати - бігає - перебіжчик і т.д.
6
Робота учнів по освіті однокореневих слів важлива. Це вміння дозволяє легко справлятися з підбором перевірочних слів і не допускати помилок на листі.