Як видалити сліди від ручки.

Авторучка дуже зручна, особливо, тим, що її можна носити в кишені сорочки або піджака. Але, подібно до всякої технічній системі, і ручка іноді дає збій, ставши причиною неприємностей. Однією з таких неприємностей можуть стати чорнильні плями на одязі або інших предметах. Для того щоб впоратися з такими плямами, потрібно знати певні хитрощі.
Вам знадобиться
  • Спирт, ацетон, нашатирний спирт, гліцерин, аміак, перекис водню, пиво, губка, ватний тампон, праска
Інструкція
1
Сліди або плями від ручки з лляних і бавовняних матеріалів видаліть, приготувавши суміш зі спирту і ацетону, узятих в рівних пропорціях. Злегка підігрійте суміш на водяній бані. Змочіть в приготованому складі тампон і обробіть їм пляма, залишена пастою від ручки. Після обробки потримайте тканину на водяній парі. Тепер ретельно пропрасуйте оброблену ділянку нагрітою праскою через зволожену тканину.
2
Якщо після виконання описаних дій на тканини залишилися розлучення, протріть їх тампоном, змоченим в десятивідсотковим розчині аміаку. Перед цим слід перевірити на шматочку цієї тканини, взятому з виворітного боку, наскільки добре тканину переносить вплив аміаку.
3
Для видалення плям від ручки з вовняних та шовкових тканин приготуйте розчин бензинового мила в концентрованій формі. Простягає в такому розчині забруднену тканину. Після цього протріть забруднені місце тампоном, змоченим в суміші спирту і ацетону. Якщо сліди все ж залишилися, обробіть ділянку двовідсотковим розчином соляної кислоти, використовуючи тампон. Заключний етап обробки - протріть залишки плями вологою губкою, посипте тальком і залиште для висихання в затіненому місці.
4
Ще один спосіб виведення чорнильних плям припускає використання розчину питної соди і нашатирного спирту. На одну чайну ложку спирту візьміть дві ложки соди і розчиніть все це в склянці води. Цим складом обробіть пляма.
5
З білих тканин плями від чорнила спробуйте вивести сумішшю перекису водню з нашатирним спиртом (по одній чайній ложці кожної речовини на склянку води) .Пятна на кольорових тканинах часто піддаються впливу суміші гліцерину і денатурованого спирту. Для приготування суміші візьміть п'ять частин спирту і дві частини гліцерину.
6
Якщо плями від пасти опинилися на полірованих меблях, протріть їх ганчіркою, змоченою пивом. Дайте обробленої поверхні підсохнути, після чого змажте воском і натріть м'якою вовняною ганчіркою.